У Волинському інституті економіки та менеджменту (ВІЄМ) сьогодні відбувся міні-референдум громадян у формі TownHallMeeting (збори громади).
За словами співорганізатора Дениса Чернікова, на сьогодні для громадськості та органів місцевого самоврядування дедалі більше стає актуальним питання безпосередньої участі громадян в урядуванні. На референдумі були присутні представники із різних соціальних прошарків суспільства Луцька.
Усі бажаючі могли взяти участь у обговоренні. Учасники були поділені на дві групи. Перша група розглядала питання законодавчого положення про те, що сільського, селищного, міського голову, депутата місцевої ради можна усунути з посади в порядку проведення референдуму. Друга – чи необхідно розширити мережу дошкільних навчальних закладів у Луцьку. Кожна група виводила свої варіанти відповідей та аргументи для обговорення. Самі ж виступи були представлені на інтерактивних дошках. Денис Черніков повідомив, що даний формат широко використовується у США та Вірменії.
Суть формату полягає у проведенні обговорення різних сценаріїв, вирішення проблеми з одночасним відображенням на інтерактивних екранах позицій учасників обговорення. Цей формат не передбачає експертних доповідей.
Результати міні-референдуму будуть подані як рекомендації для удосконалення законодавства про місцевий референдум у Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. Рішення референдуму з питань, які турбують громаду міста, будуть передані Луцькому міському голові та депутатам Луцької міської ради.
Коментарі
коментарів немає