Приймальні комісії місцевих ВУЗів працюють майже цілодобово. Їм доводиться постійно налаштовувати систему електронного реєстру абітурієнтів а також систематизувати дані про вступників. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Окрім цього, вступників чекає нововведення, про яке ВИШі чомусь інформації особливо не розповсюджували. Цьогорічнім сюрпризом вступної кампанії стало скорочення термінів подання документів на спеціальності з творчим конкурсом до 17 липня. Так, вже 18 липня вступники не зможуть подати документи на журналістику, хореографію, музику, образотворче мистецтво та інші. Окрім цього, вступники, які завершували навчання у школі до 2007 року мають право подавати документи до 20 липня включно. У зв’язку з тим, що ця інформація не мала масового поширення, багато випускників лишаться в «прольоті».

Не менш дивним є і той факт, що великий відсоток вступників приходять подавати документи на спеціальності, які у минулому році втратили сертифікацію.

«Ми ще в січні купили довідник ВУЗів, аби мати на очах усі правила вступу до всіх ВУЗів. Ми обрали для сина кілька інститутів, але як оце поїхали в Київ у нас документи не прийняли, бо сказали що цю спеціальність ще восени минулого року закрили, тож спробуємо вступити на кібернетику в Луцьку. Це потім ми вже додивились, що хтось їх просто передрукував з попереднього року і не спромігся уточнити дані про ВУЗи. Хіба ж так робиться?...», - бідкається мати вступника з Рівненщини Олена Герасимова.

Спеціалісти приймальних комісій зазначають, що на Волині вступників дуже багато, тож конкурс попри підвищення до 140 мінімальних балів з профільного предмету - буде високим через ріст кількості випускників.

«Всі йдуть в державні ВНЗ, бо у попередні роки було набагато легше вступити як на державну, так і на платну форму навчання, через невелику кількість випускників. ВУЗи боролись за кожного вступника… Цьогоріч випускників у 2 рази більше, а це значно більше, ніж сукупний ліцензійний обсяг в державні ВНЗ, включаючи платну форму навчання», - зауважує спеціаліст приймальної комісії одного з луцьких ВУЗів Олена Диковицька.

Зокрема, за її словами, вступники не розуміють, що багатьом все ж таки не пощастить вступити до ВУЗу на бюджетну форму навчання, тож 5 можливих варіантів вони здебільшого віддають перевагу державним ВУЗам. В той же час, багатьом абітурієнтам радять лишити резервні копії сертифікатів ЗНО на подачу до приватного ВУЗу, чи хоча б на заочну форму навчання, аби не гаяти рік та не втрачати накоплених знань. Багато вступників не знають що подання документів на заочну форму триває у багатьох ВУЗах аж до середини серпня.