Сьогодні зранку у підвалі багатоповерхівки виявлено повішеним Миколу Нікітюка – відомого волинського правозахисника, екс-депутата Луцької міської ради.
Джерела у правоохоронних органах повідомили інтернет-виданню «Під прицілом», що слідів насильницької смерті не виявлено, і це, вочевидь, звичайне самогубство. Близько 11:00 сусіди помітили відчинені двері до підвалу, тож вирішили їх причинити, однак помітили вже бездиханне тіло чоловіка. За попереднім оглядом місця події записки він ніякої не лишив.
Саме у цій багатоповерхівці, де розташована квартира Миколи Нікітюка, було створено одне з перших ОСББ в Луцьку, яке з часу створення очолював відомий правозахисник.
В свою чергу, джерела інтернет-видання «Під прицілом» зауважили, що слідчі ще будуть з’ясовувати усі обставини самогубства, оскільки не виключається наявність тиску сторонніх осіб на Миколу Нікітюка, а це вже розцінюється, як «доведення до самогубства».
«Я вам скажу, що і такий варіант можливий… він все ж таки працював зі злочинцями теж. Він все-таки правозахисник, тож він просто мусив стикатись з подібними… не варіант, що на нього міг хтось тиснути, але слідів, які вказували на те, що йому допомогли - немає», - зауважило у телефонній розмові джерело видання в правоохоронних органах.
Нагадаємо, що Микола Нікітюк народився 1953 року на Рівненщині. У 2006 році був обраний депутатом від Соціалістичної партії до Луцької міської ради. Довгий час Микола Нікітюк очолював Волинську правозахисну групу, тож за його плечима низка гучних справ. Довгий час він стояв на захисті людської правди та моралі.
Інтернет-видання «Під прицілом» висловлює щире співчуття рідним та близьким Миколи Сергійовича.
Коментарі
деад
13.07.2012 00:07:20
Вбили...
Анонім
13.07.2012 09:37:36
Повісили!
Анатоль
13.07.2012 09:48:50
Я мав із ним телефонну розмову декілька днів тому. Нічого незвичайного. Все, як завжди. Життєрадісна і привітна людина. Ніяких слідів депресії і скарг на когось. І взагалі, Микола був боєць, яких пошукати. Він бігатьом був кісткою у горлі. Царство Небесне!
Правда
13.07.2012 14:57:54
Помогли йому ... так просто не вішаються люди.
максим
13.07.2012 15:18:12
Та точно повісили, він пхав свого носа скрізь, а спишуть все на самогубство... Так само будинок на Рівенській впав люди загинули, а винних немає...
лучанка
13.07.2012 15:22:57
Нагадаю лучанам нещодавні події (далі - стаття правозохисниці з Ковекля) : "Нікітюк – не голова Волинської правозахисної групи, не заступник і може бути з неї виключений? Написал mason Печать Миколу Нікітюка звинувачують у тому, що він не соромиться давати інтерв’ю та бути присутнім на круглих столах та прес-конференціях як голова правозахисної групи, хоча її члени його не обирали головою. Про це йдеться у відгуці відомогоковельського правозахисника Галини Артюшенко під інтерв’ю Андрія Сажнєва: «Війна» за «Буратіно» – не моя. Тому розмови я писав на плівки» на сайті «Під прицілом». ВІП передруковує допис члена Волинської правозахисної групи Галини Артюшенко без змін. Вона пише: «Шановний Депутат Луцької міської ради 5 скликання Микола Нікітюк! Ситуація, яка склалась навколо «Буратіно», не красить нікого. Якщо будівництво ведеться без дозвільних документів, або підроблених документах, то для цього є прокуратура і Вам правозахиснику, потрібно було захищати людей (якщо вони до Вас звернулись із такою заявою) додержуючись закону: разом з ними іти в прокуратуру. Із засобів масової інформації нам стало відомо про те, що Ви приймали активну участь у мітингу біля «Буратіно» наймаючи пікетувальників за гроші, а тому не дивно, що ні голова, ні члени правозахисної групи не знали про Ваші такі дії. Ви не ставляли нікого до відома про свої дії і ні з ким не радились, бо уже в ЗМІ ви не соромились давати інтерв’ю та бути присутнім на круглих столах та прес-конференціях як голова правозахисної групи, хоча ми Вас не обирали головою. Але Ви цього бажали і самі себе вибрали і Вам потрібно було це легалізувати, а тому Ви стали ігнорувати думку голови і членів правозахисної групи. Ви наполягали на перевиборах голови і на тому, що Вам на виборах потрібна рекомендація правозахисної групи. І я, підтримала б Вашу кандидатуру і на голову групи і в депутати так, як підтримувала коли стала членом групи. Якби… …Протягом цих років я зрозуміла що для Вас головним було засвітитися в пресі, написати неграмотного листа у вищестоящі органи, під яким ми повинні були поставити свої підписи, або подати позов до суду і під час його розгляду в суді сказати нам, що Вам не важливо яке буде рішення суду!!! Для Вас головним є сам факт розгляду Вашої заяви на який Ви запрошували ЗМІ! Тобто, ФАРС! Членів групи Ви запрошували на круглі столи або прес-конференції лише для того щоб не пустували місця, але ні разу не торкнулися ні одної справи ні одного члена групи окрім своєї. А тому невдоволення в групі наростало і саме Ви, вирішили цим скористатись і почали ініціювати перевибори голови, висунувши свою кандидатуру. Знаючи, що цього не хочуть члени групи, Ви вирішили поповнити групу своїми людьми, тобто створити більшість із саме тих, які засвітилися з Вами біля Буратіно. А тому, саме Ви, призначили на 25 лютого конференцію по переобранню голови. Але Ви навіть тут прокололись, бо згідно Статуту, таку конференцію скликає голова, який і провів її 21 лютого. На цю конференцію Ви запросили людей, яких ми бачили вперше. Голова правозахисної групи змушений був викликати охорону. Протягом двох годин ми не могли розпочати роботу конференції, бо створений Вами балаган переріс в образи з Вашої сторони. Лише після видворення усіх із залу, ці люди не зайшли повторно, бо не мали посвідчень. Ця акція - вчинення перевороту в групі, організована Вами, також була ганебною! Ми зреагували на публікації в ЗМІ і поставили перед Вами вимогу спростувати, за Вашими словами, плітки про Вас та недостовірну інформацію у ЗМІ, на що Ви категорично заперечили що Ви цього робити не будете так як Ви подали заяву у правоохоронні органи про незаконне здійснення запису Вашої розмови. Тобто, цим Ви підтвердили, що така розмова про оплату пікетувальникам мала місце. На конференції було поставлене питання про виключення Вас з правозахисної групи, однак, за моєю пропозицією надати Вам час для звіту перед групою, це питання було зняте. Зате проголосоване було інше питання – Вас знято з заступника голови. Після цього, під публікаціями на Ковельській Правді появились негативні коментарі на мою адресу. Микола Сергійович! У нас із Вами відбулась телефонна розмова, в якій Ви мене звинуватили, що я на Вас пишу коментарі і назвали адресу цього сайту. Ви також досить чітко дали мені зрозуміти, що брутальні коментарі на Ковельській Правді про мене подаються Вашою рукою. Хай би вистачило у Вас мужності поставити під ними своє прізвище. Це не робить Вам честі. Наразі Ви зібрали собі в команду осіб із числа ковельчан, від яких, як і від Вас, я, або моя родина можемо постраждати (не виключаю також шквалу образливих коментарів), а тому, я закликаю Вас одуматись і зупинитись, бо як правильно Ви написали вище – від правозахисту до криміналу – один крок. Я жалкую і прошу пробачення у тих, кого я можливо образила, захищаючи Ваше ім’я. Артюшенко Галина». Нагадаємо, що від Радикальної партії Ляшка з Волині у Верховну Раду України спробує прорватися екс-депутат Луцької міської ради, члени партії «Справедливість», наразі ще член Волинської правозахисної групи Микола Нікітюк. Такі попередні плани у телефонній розмові ВІПу 8 лютого підтвердив керівник Волинського облосередку цієї політичної сили Володимир Кучер"
Анатоль
13.07.2012 19:40:02
До чого тут це. Ви так детально описуєте все, ніби він мав на цій невдячній посаді купу грошей. Ніхто із членів ГО ВПГ ніколи не отримував зарплати! Окрім головного болю і з'їджених нервів... Туди ідуть, на відміну від ВАС ВСІХ за покликом серця. Людини нема. І якої. Стуліть губу - бо це гріх. Нехай йому земля буде пухом, а оці мої слова, некрологом.
вина
14.07.2012 11:42:48
Не просто так ты тут стараешся,'комментируешь' , что, совесть мучит?Виновных накажет если не земная, то высшая сила. А таких как Николай был- мало на Украине, поэтому живем в дерме. Самых лучших- истребляют. Душа болит за его семью. Земля тебе пухом, Николай.
гадина
27.08.2012 18:44:12
А ти часом не з Ковеля, непотрiб?
знайома
13.07.2012 15:34:07
Біда Миколи була в тому, що він в друзі вибирав підлиих людей, які пожинали плоди його праці. Вони вижили його з заступника голови Волинсьької праовзахисної групи, яку він "розкрутив", наперед обливали брудом, щоб він випадково від партії Ляшка не пройшов у Верховену Раду. Микола не розумів, що краще з розумним загубити, ніж з лдурним - знайти. Дурні і довели його до пердчаного кінця. Співчуття рідним, йому - царство небесне, та нехай земля буде пухом....
Олександр К.
13.07.2012 15:59:55
Ми втратили справжнього бійця за справедливість - таких мало. Ніхто із тих, хто знав Миколу, не повірить в його самогубство. Злочинна система, з якою Микола боровся - все зробить, щоб залишилась лише 1 версія його загибелі - самогубство. Це не може бути правдою. Вічна пам'ять
Праведний
13.07.2012 16:42:34
Так хто винен тоді у його смерті ? кажуть не сам і не кажуть хто
Олександр К.
13.07.2012 21:47:30
Ворогів у Миколи було багато: судді, прокурори, міліціонери ... - він багатьом кар'єри попсував. Чи хтось сумнівається, що в нашій країні ці "люди" можуть сказати ФАС якимсь покидькам в обмін на якусь поблажку.
Правозахисник
13.07.2012 23:40:51
Миколу "здали" друзі по громадській діяльності, він за них голову об мури прокуратури Волинської області, Луцька та Одеси розбивав, а вони - вимйшли з СІЗО на волю (зеленяки, репецькі, артюшенки) і на замовлення тієї ж прокурактури поперли його з Волинської правозахисної групи , мало того, керівні посади "заграбастали" в ГО і ічого не зробили. Нехай земля Тобі, Миколо, буде пухом, а твої вороги - матюшки, артюшки і інша дрянь - , які Тебе з Волинської правозахисної групи "поперли" - щоб ні на Землі, ні на Небесах не мали спокою. Співчуття рідним та близьким.
Зеленяк Ігор
17.07.2012 19:30:50
Шановний Правозахисник, ви навіть не знаєте про що пишите!!!! Тим більше не володіючи інформацією поливаєте мене брудом!!! По-перше я не голосував за те, щоб Миколу Сергійовича виключили з ГО Правозахисна група, а якби голосував, то на його користь!!!! А саме такі як ви провокатори і розкололи правозахисну групу на користь корумпованих працівників міліції та прокуратури!!! І навіть немаєте сміливості назвати своє імя та прізвище!!!! По-друге, навіть після того як Миколу Сергійовича виключили з ГО Правозахисної групи він не склав руки, а почав рухатися далі в напрямку боротьбі з чиновницьким беззаконням та мав намір створити Молодіжну Громадську Організацію Правозахисної Групи на збори якої я був запрошений особисто Миколою Сергійовичем, та обраний громадою однгим з пяти членів виконкому!!! А по-третє, за все те, що для мене зробив Микола Сергійович я буду вдячний йому до кінця свого життя!!! Царства йому Небесного.
Анатолю
13.07.2012 23:56:43
Стаття Артюшенко до того, що Микола створив ГО Волинська паравозахисна група, захищав Зеленяка , Репецького, артюшенка - тому і нажив собі ворогів :прокупрорів, суддів, міліціонерів, а вони - Зеленяки, Репецькі, Артюшенки - його "під зад" з ГО "ВПГ". Для Миколи це стало трагедією - не виключено, що і причиною самогубства.
Анатолю
14.07.2012 00:21:34
ГО Волинська правозахисна група - це політичне дітище покійного пана Миколи. Він мріяв про велику політику. Заради іміджу ГО боровся за зеленяків, репецьких, артюшенків і інших мешканців СІзо. А вони в знак подяки - його під "зад" із Волинської правозахисної групи. Сусіди, матю...ки, зеленяки артюшенки, репецькі і інші {нецензурна лексика} ....цькі загнали його в кут та поставили "хрест" на його політичній карєрі . А судді, прокурори тут ні до чого - з ними в Нікітюка були звичайні ділові стосунки, як у більшості "відвідуаачів" суду та прокуратури.
Вот Так!
11.08.2012 16:55:40
...Був дуже відомий,тільки невідомо ДЕ та КОМУ...пхався в усі партії ,сунув скрізь носа,по якому і отримував,хотів пройти в депутати від ляшка але таланту клоуна не вистачило...царство небесне йому.
рома
14.07.2012 11:54:40
Тем кто его убил( в самоубийство никто не верит) не будет покоя ни в этой ни в иной жизни. И наказание будет СТРАШНЫМ!!!!!
Лесь
14.07.2012 13:15:01
Гарний приклад для Тягнибока і Фаріон! Людина переживала за українську мову і у відчаї повісилась, а ці клоуни балакають а спромогтися на вчинок дрисля не дає.
Волинська правозахисна група
14.07.2012 13:20:37
ГО "Волинська правозахисна група" є громадською організацією, а не якоюсь політсилою, а її голова та члени є простими людьми, які не будують собі політичних кар'єр а самотужки борються з беззаконням в такий спосіб, який їм під силу. Члени групи ніколи не боялись втратити "ділові" стосунки з суддями, слідчими чи прокурорами, а тому, щоденно «напрягали» і «напрягають» їх до прийняття законних рішень, були і є активістами пікетувань обласної, генеральної прокуратури. Дійсно, на відміну від усіх членів групи пан Микола мріяв про велику політику, а для цього, у правозахисній групі, як ви пишете, у «політичному дітищі покійного пана Миколи» почали з’являтись інші люди, для яких на першому плані стояли політичні питання, вибори і інше. Судячи з допису "лучанки" пана Миколу виключили з групи у лютому-березні, але він, як екс-депутат Луцької міської ради, як член політпартії "Справедливість" мав спробувати прорватися у Верховну Раду України від Радикальної партії Ляшка, тобто пан Микола продовжував будувати своє політичне майбутнє і не мав наміру вкорочувати собі життя. Незважаючи на ситуацію яка склалась внаслідок непростих стосунків між членами правозахисної групи та паном Миколою, ГО «Волинська правозахисна група» глибоко сумує з приводу жахливої, передчасної смерті пана Миколи і висловлює свої щирі співчуття близьким і рідним покійного. ГО «Волинська правозахисна група» сумнівається в тому що пан Микола вчинив самогубство і наполягатиме перед правоохоронними органами на проведенні ретельної перевірки обставин смерті пана Миколи. Члени ГО «Волинська правозахисна група»
Знаючий
15.07.2012 09:05:45
Як же було Нікітюку "прориватися" в ВР від партії Ляшка, коли члени Волинської правозахсиної групи старанно в інтернеті облимвали його брудом , звинувачували в незаконному отриманні грошей , в спробі незаконно провести збори і "вибратись" головою ГО. Виборець проголосує за такого кандидата??????? Ви не подумали, що Волинська правозахисна група повстала на підставі багаторічної громадської діяльності НЕ ВАШОЇ, а Нікітюка, він був її ЗАСНОВНИКОМ, він затверджуючи разом з іншими засновниками Статут визначились - для чого створили ГО : кому це подобається - приймаємо в члени, а кому ні - створуй свою ГО. Знайомі Нікітюка знають, яких тяжких моральних переживань та страждань заподіяли Нікітюку НОВОЯВЛЕНІ ЧЛЕНИ Волинської правозахисної групи своїми "непростими стосунками" переобранням його з заступника голови ГО та виключенням з членів ГО. ПОПУЛЯРНІШЕ ПОЯСНЮ ДЛЯ НОВОЯВЛЕНИХ ЧЛЕНІВ ГО : троє чоловіків побудували собі хату, облаштували інтер'єр на власний смак. а потім пустили до своєї хати кількох безхатченків, зігріли, накормили, а безхатченки освоївшись, вирішили, що господарі хати їм мішають: коли господарі пішли вчерговий раз по їжу безхатченкам , сіли, проголосували за зміну господарів та інтер'єру хати, "викликали охорону" тай не пустили більше господарів до хати . Ось так вчинили ви ГРОМАДСЬКІ БЕЗХАТЧЕНКИ з ЗАСНОВНИКОМ Волинської правозахисної групи - МИКОЛОЮ НІКІТЮКОМ.
знаючому
15.07.2012 15:33:36
Шановний, ви забули що ГО «Волинська правозахисна група» була створена і офіційно зареєстрована 01 березня 2008 року, а її співзасновниками є Василюк С. Ф., Нікітюк М. С. та Назарчук В. А. І саме ці троє господарів тоді визначились, що головою правозахисної групи має бути Василюк С. Ф. та прописали у Статуті що ГО створена для захисту прав людини, а тому членами групи ставали громадяни, діяльність яких, не просто комусь там подобалась чи ні, а відповідала б статуту. Декому співзасновники і голова подобались а декому ні, але ніхто не мав наміру вчиняти розкол у групі і як ви підмітили, саме НОВОЯВЛЕНІ ЧЛЕНИ Волинської правозахисної групи, які невідомо звідки з’являлись як гриби, стали наводити порядки і виживати Василюка як співзасновника, як голову правозахисної групи. Саме Василюк вирішив питання про приміщення для групи, а деякі «господарі хати» яким було доручено облаштовувати його, вставити замок, тощо, з невідомих причин для голови і членів групи втратили це приміщення. Комусь вигідно було щоб ГО «Волинська правозахисна група» була ГРОМАДСЬКИМИ БЕЗХАТЧЕНКАМИ, а члени групи покірними рабами. А в Статуті це не прописано.
сусідка
19.07.2012 11:47:03
Мене дивує, що не було співчуття від Луцької міської ради. Невже Микола Сергійович за час свого депутатства не заслужив, щоб колеги згадали його активну депутатську діяльність? Чи він своєю боротьбою за правду так і залишився серед них білою вороною?
сусідка
22.07.2012 16:28:03
А на адресу "лучанки" хочеться сказати:яка у Вас мораль і які Ваші християнські погляди, якщо на другий день після поховання людини Ви цитуєте статтю, яка обливає брудом покійного? Тим більше, що достовірність викладених у статті фактів підлягає сумніву у тих, хто знав Миколу Сергійовича.
Сусідці
31.07.2012 10:36:40
Якщо достовірність фактів , викладених у статті підлягає сумніву - то виходить, що Артюшенко (її вона посіла місце заступника голови після зміщення Нікітюка) на чиєсь "замовлення" написала статтю, не виключено - на замовлення власників "Буратіно". Ці факти повинна перевірити прокуратура області, саме з цією метою і розміщена стаття Артюшенко.
Роман
31.07.2012 14:43:24
"Волинська правозахистна группа" - Это анекдот? Как среди полицаев и бендеровцев могут быть такие "захистники" . Среди дерьма, может быть только дерьмо!
сусідка
11.08.2012 15:00:46
Роман! Якби Ви знали Миколу Сергійовича, Ви б не писали б так про його "дітище". Ви, очевидно, маєте на увазі тих випадкових людей, які потрапили у Волинську правозахисну групу.
сусідці і іншим
13.08.2012 17:22:21
Як сусідка яка добре знала Миколу Нікітюка, може володієте інформацією про іще одне його ДІТИЩЕhttp://kupriyan.com/photo/tortured/help_rus.html у вигляді благодійного рахунка на допомогу жертві катувань Ганни Воробей, розміщеного в засобах масової інформації а також може знаєте чи отримувала Воробей яку дещицю з пожертвувань, бо "випадковим людям, які потрапили у Волинську правозахисну групу (це на Вашу думку) ця інформація не відома та недоступна.
сусідка
19.08.2012 12:34:02
Якщо ці факти мали місце, то знаючі люди мали б звернутися у відповідні органи, а не викладати їх у Інтернет після смерті людини для таких, як я, некомпетентних. Я не заперечую, що знала Миколу Сергійовича досить мало і лише як сусіда та керівника нашого будинку. Про його правозахисну діяльність дізналася лише після смерті із ЗМІ. І що б про нього зараз не писали, в моїй пам'яті Він залишиться благородною, чесною і щирою людиною.
...
23.08.2012 16:32:45
Чем больше в Украине человека поливают грязью, тем порядочнее этот человек. Смотрите только не захлебнитесь в этой грязи сами. И вообще какая подлость- злословить того, кого уже нет в живых. Удел трусов и подлецов! Вы отвратительны!!! Оставьте в покое человека и добрую память о нём!! Get fucking life!
наташа
23.08.2012 18:07:44
Ця стаття Артюшенко не красить її ніяк. Не повага і підлість з її сторони до Нікітюка.