Сьогодні у Луцьку презентували автоматизовану систему управління підприємствами житлово-комунального господарства. Компанію «ЕнТехЕко», котра розробила дану систему, запросив до Луцька заступник міського голови Василь Байцим, - інформує «Під прицілом».

Як зазначив виконавчий директор компанії «ЕнТехЕко» Ігор Гуцалюк, система уже впроваджується у Вінниці, ведуться також переговори щодо її роботи у Чернігові, Чернівцях, Дніпропетровську та Донецьку.

Автоматизована система управління підприємствами житлово-комунального господарства (АСУП ЖКГ) створена на платформі Microsoft DynamicsAX і дає принципово нові можливості управління, планування і контролю фінансових потоків - від отримання необхідної інформації до контролю за результатами управлінських рішень. Система дозволяє оптимізувати інформаційні та фінансові потоки в масштабах міста, регіону, країни.

Функціональні можливості АСУП ЖКГ:
- Система моніторингу роботи підприємств та консолідації інформації про об'єкти ЖКГ.
- Система розрахунку тарифів на комунальні послуги.
- Система комунальних платежів.
- Автоматизація житлово-експлуатаційних підприємств.

За словами технічного директора компанії Сергія Миронова, програма є досить зручною навіть для проведення прийомів громадян міським головою. Адже прямо на прийомі міський голова може зайти в систему знайти відповідний будинок, жителі якого прийшли на прийом, і побачити, які саме роботи проводились в будинку, коли проводився ремонт і т.д.

За результатами тендеру у Вінниці впровадження такої системи обійдеться місту приблизно в 5 млн грн. Вартість впровадження системи в Луцьку може суттєво відрізнятися в залежності від того, які параметри потрібні в місті і які напрацювання існують на сьогоднішній день. Як запевнив Сергій Миронов, всі електронні дані, які місто напрацювало, можна без проблем внести в дану систему, крім того він запевнив, що є можливість інтеграції з іншими системами.

Начальник міського департаменту ЖКГ Іван Кубіцький зазначив, що, безумовно, така система місту потрібна, але є проблема з коштами.

В свою чергу Василь Байцим запевнив, що у разі прийняття рішення про впровадження даної системи, основні кошти будуть залучатись з різноманітних програм добросусідства і в такому випадку з бюджету міста потрібно буде лише 10% коштів.

За словами Василя Байцима, основною причиною того, що до Луцька була запрошена саме ця фірма, стало те, що у Вінниці вона вже показала хороші результати. «Якщо ж місто вирішить, що даний продукт потрібен населенню, то безумовно будуть досліджуватись і інші компанії, що пропонують подібні системи», - запевнив Василь Байцим.