Зростання кількості доларових мільйонерів в Україні сягає 6% на рік, і становить понад 1 500 нових мільйонерів щорічно, повідомляє інформаційне агентство «RegioNews».
Згідно з рейтингом Forbes, у той час, як загальний дохід 200 найбагатших людей в США становить приблизно 58,2 млрд. доларів, в активах 100 найбагатших українців - понад 54 млрд. доларів (дані станом на квітень 2012 року), передає ГолосUA.
Найсвіжіше дослідження, оприлюднене київським Форумом провідних міжнародних фінансових установ «PrivateBankingClub», свідчить, що в Україні налічується близько 30 тисяч чоловік, що володіють більш, ніж 100 тис. доларів ліквідних активів (гроші, цінні папери, золото).
У той же час, згідно з новим дослідженням «WealthManagementUkraine 2012», проведеному виданнями «UkraineBusinessInsightі EurasiaInsights» за підтримки «Coutts», лише 30% заможних приватних осіб (HNWIs) в Україні користуються послугою приват-банкінгу (комплексом фінансових і нефінансових послуг, що надаються банками для приватних клієнтів, що володіють великим капіталом).
Це говорить про відсутність культури приват-банкінгу в Україні, обмеженість локальної фондової біржі, а також широко поширену недовіру до українських чиновників і недосконалість нашої законодавчої бази та податкової системи. Все це і призводить до того, що найбільш заможні українці розміщують близько 60% своїх активів за межами своєї Батьківщини - в офшорах, навіть незважаючи на жорсткі обмеження на юридичний переклад капіталу в цей самий офшор.
Серед банків, що надають в Україні послуги приват-банкінгу, було проведено опитування, а також особисті інтерв'ю з представниками фінансових установ та їхніми клієнтами, з метою показати, наскільки сервіс приват-банкінгу відповідає вимогам і виправдовує очікування. Дослідження демонструє соціально-демографічний портрет заможних приватних осіб в Україні, показує, що вони шукають в приватному банківському обслуговуванні, їхнє ставлення до ризиків, винагород та вартості послуг, а також, їхній погляд на стратегії банків в обслуговування та безпеки клієнтів.
Дослідження показало, що приблизний портрет клієнта приват-банкінгу, тобто заможного громадянина нашої країни, такий:
• вік 45 і молодше;
• власник бізнесу, що не відійшов від управління;
• самостійно придбаний капітал;
• шукає поєднання зростання капіталу і захисту своїх активів від знецінення.
Щоб капітал українських мільйонерів осідав в Україні, а не відпливав в офшорні зони за межі країни, наш банківський сектор, передусім, повинен створювати найкомфортніші умови для цього. До реч, успішні гравці банківсько-фінансового ринку визнають, що особисте знайомство з підприємцями та висока якість обслуговування є ключовими аспектами довгострокового співробітництва з приватними клієнтами. При цьому в умовах швидкого зростання банки потерпають від нестачі персоналу, що відповідає вимогам сектора, а держрегулювання в значній мірі перешкоджає як надання якісних послуг, так і притоку інвестицій в Україну.
Коментарі
коментарів немає