Очеретяний світ від володимир-волинського майстра Анатолія Бойка
У Володимирі-Волинському, у сквері біля Історичного музею, в рамках фестивального (фестиваль до Дня міста пройде 27-29 липня) «Володимирського узвозу», майстер-клас з плетіння очеретяних виробів для усіх бажаючих дасть Анатолій Бойко.
Подібний захід за участю цього народного умільця вже відбувся нещодавно у Володимирі, в культурно-мистецькому центрі. Анатолій Бойко – багатогранний митець, чого тільки він не творить власними руками! Живопис, графіка, різьба по дереву, вишивка, в’язання, коренепластика, соломоплетіння, робота з бамбуком, берестою, лозою, шкірою, склом – усе йому до снаги. Останнє із захоплень майстра – очерет, з якого він виготовляє величезні, двометрові вази, вітрильники, різноманітні скриньки. На перший погляд, усі ці вироби видаються зробленими із соломи, проте Анатолій Бойко під час майстер-класу довів, що вони таки плетені з очерету.
Кожен, хто хоч раз тримав в руках очерет знає який він крихкий, негнучкий. Майстер теж не один мішок перем’яв цієї рослини, перш ніж з-під його рук народився на світ досконалий капелюх чи скринька. Народний умілець розробляв цю технологію довгих шість років, аж поки очерет піддався, тепер хоче запатентувати її як свій авторський винахід.
Анатолій Бойко на підтвердження права на своє авторство детально розповів як замочує, висушує, виварює в сольових розчинах очерет, як розрізає стеблину поздовж гострим ножем, розгладжує праскою, виготовляє спеціальні клеї – це дуже копітка робота, не для лінивих. Адже на плетіння однієї вази навіть у «батька очеретоплетіння» йде півтора місяці.
Комісія у складі заступника Володимир-Волинського міського голови Лариси Кулікової, начальника відділу культури Андрія Шоцького, художників Ігоря Мацюка, Андрія Микити, Зіни Петровс та Юрія Донських постановила видати митцю сертифікат, який планують урочисто вручити 4 серпня, під час його персональної виставки. «Очеретоплетіння – це новий вид мистецтва, який я створив. Мрію не лише продавати очеретяні вироби, а й навчати цієї техніки дітей у позашкільних гуртках», - сказав винахідник.
А директор культурно-мистецького центру Зіна Петровс повідомила про своє рішення запровадити тут постійні майстер-класи під назвою «Дідух». Адже трава для ураїнців завжди була і ліками, і їжею, і окрасою. Пані Петровс каже, що наступним кроком щодо просування очеретоплетіння стане запрошення до Володимира патентного експерта регіонального рівня – з метою підтвердити висновок місцевої комісії.
Світлана ФЕДОНЮК
Коментарі
коментарів немає