На Волині в Любомльському краєзнавчому музеї, в постійно діючій експозиції залу археології, створено вітрину, присвячену новим дослідженням на території Шацького району. Вітрину змонтовано за кошти ДП «Волинські старожитності». Про це повідомляється на сайті ДП «Волинські старожитності».
Усі матеріали були отримані під час робіт Шацької рятівної археологічної експедиції ДП «Волинські старожитності» протягом 2009-2012 р.р. і походять з пам’яток в Шацьку та сіл Світязь, Пулемець, Кошари, Пульмо. Найбільше цікавих знахідок представлено з розкопок багатошарового поселення в ур. Сад, що в Шацьку. Серед них цілі та реставровані посудини класичної фази поморської культури (середина VІ-IV ст. до н.е), середньовічні металеві прикраси, елементи одягу, побутові речі, знаряддя праці, монети та зброя, а також вироби з кістки і каменю.
Серед найдавніших знахідок, які тепер виставлені в Любомльському краєзнавчому музеї - сверлені кам’яні сокири та біфаціальна сокира з кременю, які датуються епохою бронзи.
Незабаром виставку планують розширити, так як музейна колекція з Шацького району постійно поповнюється новими знахідками, які мають велику наукову і експозиційну цінність, і не повинні вкриватися пилом в фондосховищі. Відкриття вітрини відбулося за сприяння і підтримки директора Любомльського музею Олександра Остапюка.
Коментарі
коментарів немає