Фестиваль художньої творчості неповнолітніх засуджених «Червона калини» проходить на Волині уже 21 рік поспіль, його тема цьогоріч він проходив під назвою «Скарби рідного краю». Одним із його завдань є виховання у засуджених патріотизму, любові до своєї Батьківщини. Про це повідомляє управління ДПтС України у Волинській області.

Почесними гостями на святі були начальник Брянської виховної колонії (Російської Федерації) полковник внутрішньої служби Віталій Мединський та помічник начальника колонії капітан внутрішньої служби Єлена Булейко. Гості відвідали фестиваль у рамках українсько-російської співпраці.

Програма фестивалю складалася з обов’язкової та довільної: в обов’язковій програмі вихованці колонії проявляли свої вміння у хореографії та музичному виконавстві, літературній творчості, таланти у театральному та фольклорному мистецтві, образотворчому та декоративно-прикладному мистецтві. У вестибюлі біля актового залу увагу запрошених привернула виставка вишиваних робіт, котрі за рівнем виконання більше схожі на живописні твори.

До складу журі, яке оцінювало конкурс увійшли перший заступник начальника управління підполковник внутрішньої служби Андрій Скіць, представник апарату ДПтС України старший інспектор відділу діяльності виховних колоній, загальноосвітнього та професійно-технічного навчання засуджених Олександр Мартинюк, громадський діяч і поет Анатолій Семенюк, благочинний Ковельського Введенського округу о. Василій, та начальник відділу культури та туризму Ковельської РДА Тетяна Матящук, художній керівник дитячого ансамблю «Пірует» Марина Приц.

Журі визначило найбільш яскраві виступи: талант у хореографічному мистецтві проявив Мілан Пастеляк, у літературному мистецтві – Валентин Дзюба, а в декоративно-прикладному мистецтві – Василь Короленко, у номінації музичне виконавство найкращим визначили Олександра Григоряка, а в театральному мистецтві – Руслана Шевчука. Всіх переможців керівництво установи відзначило дипломами, підписаними начальником колонії.

По закінченні концерту дев’ять вихованців колонії отримали паспорти громадянина України від начальника колонії, а троє з них Мілан Пастеляк, Богдан Дячук та Микола Прокопчук – довідки про умовно-дострокове звільнення.