У Луцьку 22-27 серпня відбудеться тринадцятий міжнародний фестиваль «Поліське літо з фольклором». Протягом дійства місто перетвориться на барвистий міжнародний танцювальний майданчик. Його гістьми будуть мистецькі колективи з різних куточків світу, а також інших українських міст. Про це повідомляється на visitlutsk.com.

Луцьк представлятиме зразковий ансамбль народного танцю «Волиняночка». В репертуарі колективу – українські народні пісні і танці волинського регіону. В співпраці з оркестром народної музики ансамбль гідно представляв осередок культури на міжнародних фестивалях в Польщі, Італії, Туреччині, США, Словенії, Сербії, Чорногорії, Росії, Угорщині, Болгарії.

Ще одні лучани - художній ансамбль танцю «Радість», який вже 52 роки є рідною домівкою для багатьох любителів танцю. Сьогодні колектив об’єднує 450 хлопців та дівчат від 4 до 17 років. Майстерність ансамблю відома глядачам України, Росії, Білорусії, Чехії, Польщі, Болгарії, Словаччини, Румунії, Голландії, Німеччини, Литви.

Із Румцнії до Луцька приїжджає «Мартісорул» - студентський фольклорний колектив, заснований ще у 1957 році.

Словенію представлятиме чоловічий Академічний фольклорний колектив «Озара», створений у 1994 році.

Литовський колектив «Йоре» зібрав учасників різного віку. Сьогодні цей сімейний колектив, який об’єднує вісім мистецьких родин. Оркестр колективу "Йоре" використовує такі традиційні музичні інструменти, як: коза-ріг, глиняні свистунці, сопілку та багато інших.

Із Мексики до Луцька їде «Тзонтемок». У супроводі колективу звучить чудовий оркестр, який використовує барабан, гітару, трубу, скрипку та багато інших традиційних мексиканських інструментів.

Одним із найекзотичніших колективів буде палестинська «Джаффра». Назва, яку обрали собі митці, означає «олень», або «гарненька дівчинка, яка навіює поезію». До складу колективу входять 35 танцівників та музикантів. Учасники пропагують традиційний палестинський фольклор, відомий під назвою «Дабка».

Учасники колективу «Les Choeurs de Brazza» приїдуть до Луцька аж з Конго. В цьому місті вони змалечку вивчали танці та традиційну музику.