Вимагання грошей за звільнення «з біди» близьких родичів шляхом перерахунку коштів через банківські термінали та електронні платіжні системи — набуває все більшого поширення у Волинській області, а особливо в Луцьку, повідомив заступник прокурора м. Луцька Василь Корнесюк.
Тільки за 7 місяців 2012 року на теренах нашої області зареєстровано 56 заяв і повідомлень про факти таких видів шахрайств.
Злочинна схема доволі проста. Як правило, зловмисники телефонують до потерпілих вночі на мобільні телефони. Не секрет, що людина спросоння не завжди може тверезо оцінити ситуацію та швидко зорієнтуватися, її мислення ослаблене. А ще, коли у трубці суворий голос повідомляє, що родич (син, дочка) потрапив «у біду» та пропонує єдиний шлях вирішення, довірлива та налякана жертва починає робити все, що їй скажуть.
Так, шахраї представлялись працівниками міліції, повідомляли потерпілим про те, що їхні родичі нібито затримані за скоєння злочину (дорожньо-транспортна подія, збут наркотиків), а за «сприяння у звільненні їх з-під варти та позитивне вирішення питання з кримінальною справою» вимагали у спантеличених та схвильованих людей перерахувати гроші через банківські термінали та електронні платіжні системи.
Найчастіше своїми жертвами злочинці обирають жінок. Шахраї, будучи хорошими психологами, добре знають, що між матір’ю та сином існує сильний психологічний зв'язок, а відтак жінки, будучи введеними в оману, що їхніх чад спіткала біда, не задумуючись, стрімголов перераховували названу невідомими суму, навіть не спробувавши попередньо зателефонувати дітям. Як з’ясовувалось згодом, останні зазвичай у цей час спокійно сплять вдома, відпочивають з друзями, затримуються на роботі тощо.
Зафіксовані випадки, коли злочинці вимагали та отримували від довірливих жертв «нагороду» у розмірі 30 000 гривень! В окремих випадках потерпілий диктував шахраям лише номер із картки поповнення, а подальші операції з перерахунку коштів вони здійснювали самі.
Аби не стати жертвою подібного злочину, необхідно:
- найперше – зателефонувати своїм родичам, які, нібито, затримані працівниками міліції, встановити їхнє дійсне місце перебування;
- не перераховувати гроші і не повідомляти незнайомцям коди поповнень рахунку мобільного зв’язку до з’ясування всіх обставин;
- негайно повідомити органи внутрішніх справ за телефоном «102» про отримання таких дзвінків.
Правоохоронні органи м. Луцька постійно вживають заходи щодо встановлення осіб, причетних до таких злочинів, а тому будуть вдячні за будь-яку інформацію, котра допоможе виявити та затримати злочинця.
Волинські шахраї навичились в оригінальний спосіб видурювати гроші з громадян
четвер, 23.08.12 11:32Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає