Перший на Волині Черемський природний заповідник має хороший потенціал для організації та проведення екологічного туризму. Про це заявила делегація Франції, що вже вдруге побувала на Волині.
Суспільству варто подбати про те, щоб Природа при цьому зазнала мінімальних впливів та втрат. Саме над цим працює дирекція Черемського природного заповідника. Вже вдруге у цей куточок Полісся завітали представники французьких компаній Regard Nature, La Balaguer, Bastina, Objectif Nature та спеціалізованого орнітологічного інформаційного ресурсу Jрнітоманія.
Гості з Європейського Союзу ознайомилися з унікальним водно-болотним угіддям, флорою та фауною заповідника. Цей візит проходив у рамках проекту Європейського Союзу «Включення питань зміни клімату в управління вразливими екосистемами: водно-болотні та лісові заповідні території Полісся (Україна).» Тож представники французьких туристичних компаній, що спеціалізуються на організації туристичних турів із метою спостережень за орнітофауною та великими ссавцями, з непідробною цікавістю знайомились із Черемським природним заповідником. Гостей вразило біорізноманіття заповідника, велика кількість птахів, чимало з яких занесено до Червоної книги України. Французи мали нагоду зустріти їх тут, на Поліссі, на території заповідника. Сфотографували навіть дятла білоспинного та скопу – представників найрідкісніших зникаючих видів. А ще фотокамери зарубіжних гостей зафіксували чимало видів екзотичних рослин, серед яких шейхцерія болотна, росичка середня та довголиста, смілка литовська, тощо. Усі вони занесені як до Червоної книги України, так і міжнародних переліків, зокрема Червоної книги Європи та списку Міжнародного союзу охорони природи.
Надзвичайно зацікавило французів токовище та саме токування глухарів. Гості також мріють зафільмувати приліт та відліт лелек і журавлів. Можливо, зможуть зробити це під час цьогорічного осіннього візиту. «Зелений туризм», на думку французів, дасть поштовх для розвитку природо-охоронних установ, популяризуватиме знання про флору та фауну серед населення, сприятиме збереженню світу природи.
Дирекція Черемського природного заповідника сподівається, що восени, побачивши відліт журавлів та лелек, почувши їх тужну прощальну пісню із батьківщиною, французькі туристичні компанії відкриють і «журавлиний» туристичний маршрут до серця Західного Полісся.
Коментарі
коментарів немає