Питання прийняття обласної програми «Шкільне молоко» виявилось найбільш дискусійним у порядку денному засідання постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин, яке відбулось сьогодні у стінах Волинської ОДА. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Оскільки на засідання не з’явились усі члени комісії - питання вирішили лише обговорити, і внести до програми окремі поправки.  Проте під час засідання у депутатів виникло безліч питань.

Зокрема,  програма розроблена спільно з управлінням освіти та науки Волинської ОДА.  Впроваджувати її планують у два етапи  - перший, передбачає врегулювання  питання забезпечення  та доставки молока у школи міст (Луцьк, Нововолинськ, Володимир-Волинський, Ковель), за другим планують забезпечувати молоком сільські школи нашого краю. Якщо із доставкою до шкіл у районах області все просто, оскільки майже в кожному такому населеному пункті є місцеві виробники, то транспортування молока у міські школи є проблематичним.

У програмі мова йде про цільне молоко, проте за словами депутата-фермера Андрія Турака, проблема виникає у його доставці до шкільних їдалень міста, оскільки його термін придатності становить 12 годин після доїння. Тож молоко повинне бути вранішнім.

Проблема полягає і в тому, що наразі не вистачає молоковозів, та у відсутності зручних під’їздів до шкіл. Окрім цього, немає спеціального обладнання для охолодження молока та каструль для його кип’ятіння.

 Не менш важливим питанням є фінансове. Зокрема, за словами Турака, ціна  молока  за новоствореною програмою  для підприємця-виробника  становитиме 4 гривні. Проте він вважає, що це мало, адже така сума не окуповує  затрат на доставку та на оплату праці водія молоковоза. Він порекомендував встановити ціну на  цільне молоко для фізичної особи – 4 гривні, для виробника-юрособи 4.80, а на пастеризоване молоко понад шість гривень. Також рекомендовано окремо виділити гроші на доставку продукції.

«Бо задарма ніхто не буде робити» - резюмував Турак.

На комісії вирішили, що програма потребує доопрацювань, тому вирішили до наступної сесії в письмовій формі подати пропозиції, а потому винести її на розгляд обласних обранців.