Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України цього року дещо змінено підходи до оцінювання уроків фізкультури. Особливо внесено зміни до програми початкових класів. Зокрема першачки не отримуватимуть оцінок за нормативи. А з наступного року і другі класи відмовляться від балів. За кілька років таку систему впровадять до 5-го класу.
У цьогорічній програмі, на відміну від попередніх навчальний матеріал розподілений не за видами спорту, а за «школами», тобто вправами за способами рухової діяльності: школа культури рухів, пересувань, м’яча, стрибків і т.д. Молодших школярів планують навчати застосовуючи ігрові методи. Це, на думку освітян, сприятиме появі інтересу до занять фізкультурою.
Відтепер вчитель фізкультури оцінюватиме не тільки за виконання нормативу, здав – не здав,а й також за техніку виконання і теоретичні знання. Тобто необов’язково, якщо показав поганий результат – отримав і низьку оцінку і навпаки.
Окрім цього згідно з нововведеннями уже не буде таких учнів, які повністю звільнені від фізкультури. Заняття повинні відвідувати і учні, які відносяться до підготовчої та спеціальних груп.
Юрій Волинець головний спеціаліст управління освіти Луцької міської ради каже: «Я вважаю, що це правильний крок, адже батьки часто зловживали цими довідками про звільнення з фізкультури. Зважаючи, що сьогодні діти багато часу проводять за комп’ютерами їм необхідно більше рухатися. Звичайно, що тим хто відноситься до спецгруп, або підготовчих для них передбачено легші навантаження та інші вправи».
До речі, згідно з проведених медоглядів станом на минулий рік з усієї кількості учнів луцьких шкіл повністю здоровими є лише 28,3%, які становлять основну групу. 37,78% - це підготовча група і 32,26% - спецгрупа – повідомляють в управлінні освіти Луцької міської ради.
Представники ж міського управління охорони здоров’я переконують, що навантаження на учнів і так замалі, що є однією з причин хворобливості підростаючого покоління. Окрім цього неякісне харчування, проблеми з освітленням в школі і вдома, невідповідність парт фізичному розвитку школярів призводять до виникнення хвороби зору, опорно-рухового апарату та м’яз, кишково-шлункового тракту та ендокринологічної системи.
Микола Якимчук заступник начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради каже: «Ми робили дослідження і побачили, що з першого класу до випускного відсоток захворюваності у дітей збільшується. Нинішня система навчання призводить до того, що кількість учнів які перебувають на диспансерному обліку з віком збільшується (наприклад, якщо у першому класі з 30-ти дітей на обліку було 5, то до 11-го класу їх уже буде 10 прим.авт)». Таким чином до вирішення цієї проблеми треба підходити комплексно, тобто за участю вчителів, батьків та лікарів.
Коментарі
коментарів немає