У Луцьку вже кілька років триває конфлікт мешканців гуртожитку і нових власників квадратних метрів, йдеться в сюжеті ТСН.

Підприємство "Волиньрембуд", де працювали люди, збанкрутіло ще в дев'яностих. Згодом п'ятиповерхівку продали разом із людьми. П'ятнадцять сімей тепер живуть, як на війні: сотні судових слухань, погрози і постійний страх.

З часом депутати прийняли багатоповерхівку на баланс міста, втім чиновники поки не поспішають видавати мешканцям дозволи на приватизацію, адже на кожну кімнату є по кілька власників. Тим не менш міський голова Луцька Микола Романюк пообіцяв відстоювати інтереси людей через суд.

Нині прокуратура порушила кримінальну справу за фактом продажу гуртожитку. У ній фігурують три фірми, які одна в одної перекуповували нерухомість, а тоді розпродавали квартири.

Мешканці гуртожитку запевняють, що першими купила і далі пустила на продаж квартири разом з людьми фірма місцевого бізнесмена Миколи Голєва. Сам він від коментарів утримується, а його дружина - депутат міськради - звинувачення спростовує.

"Двоє з людей з усього п'ятиповерхового будинку не схотіли колись купувати квартири. Ось тому і виникла така ситуація", - пояснила Олена Голєва.

Та мешканці гуртожитку таким депутатам віри вже не мають. "Дуже не подобається, що вона є таким народним, на словах народним, ніби переживає за людей, а насправді за людей ніхто не думає, а ось так цинічно беруть людей за ноги і викидають на вулицю", - нарікає мешканка гуртожитку Світлана Думанська.

Тим часом продаж гуртожитку розділив його мешканців на два табори. Половина - це ті, хто квартири купив, - навіть за комунальні послуги платити не хочуть, бо не знають, чи залишаться тут жити після судів.

Ще половина - колишні заводчани, які борються за свої помешкання - обурені, що борг за комуналку сягнув 24-х тисяч гривень. І побоюються, що їхній гуртожиток на додачу до інших проблем можуть залишити без світла і води.