У Луцькій міській раді відбулася презентація результатів дослідження «Проблема йододефіциту у вагітних жінок міста Луцька» у рамках проекту «Гендерне бюджетування на місцевому рівні» за сприяння регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусії. Про це повідомляє інтерент-видання «Під прицілом» .

Координатор програми Регіонального представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні Олена Давліканова розповіла про історію Фонду, зокрема зазначила, що він має представництва у 64 країнах світу, бюджет фонду 110 мільйонів євро на рік.  У рамках проекту проводилися тренінги на місцях для експертів, організована  навчальна поїздка до Берліну та Школа для експертів.

Також Давліканова  нарікає, що в Україні, і зокрема в Луцьку, не має публікацій, в яких би давалися  практичні поради,  як боротися із проблемою  йододефіциту вагітних жінок,  є лише теоретичні статті. Тому, експерти вирішили за підсумками дослідження створити науково-практичні довідники.

Координатор робочої групи, директор робочої ВОГО «Гендерний центр» Оксана Ярош розповіла, що проблема йододефіциту надзвичайно актуальна для Луцька. За її словами, Волинська область і місто Луцьк є зоною високого ризику ендемії зобу через дефіцит йоду в біосфері.

Оксана Ярош розповіла, що минулого року зареєстровано 4525 випадків захворювань щитовидної залози.  Вона також навела приклади, що матері, в яких діагнозтували лише захворювання щитовидної залози, народжували дітей з «букетом хвороб» нервової системи  та різними видами патологій.

За підсумками дослідження вирішили розробити проект програми подолання проблеми йододефіциту, навіть підрахували, що бюджет програми становитиме 65 тисяч гривень.