Майже 15 мільйонів гривень, які держава виділила області для будівництва та ремонту сільських доріг, залежуються на рахунках. Тим часом скарг від людей хоч греблю гати. Про це йдеться на сайті ICTV.
«Машини багато їздять, та й розбивають дорогу, та беруться ями, та й от водичка набирається, от ви у воді стоїте самі», - каже житель села Сокиричі Олександр.
«І діткам треба дорога, і старим людям, старі люди хворіють, швидка не може доїхати. Я захворіла, то мене люди на ношах до перехрестя несли, треба дорогу – бо село без дороги, то не село», - каже жителька села Сокиричі Ольга.
Нема грошей – біда, а є – також проблема. Як витратити виділене на дорогу, нині думають у сільських радах. 15 мільйонів гривень розділили між усіма – тож сума вийшла незначна – кому 4 тисячі перепало, а кому ще менше. В казначействі кажуть: гроші в кінці року віддавати не доведеться, можливо, тому й з ремонтами зволікають.
«В залишку близько 15-ти мільйонів на рахунках місцевих бюджетів, все ж кожен господар спішить використати, коли знає, що вони мають кудись повертатися, а так, ну, можливо, є ще якісь причини», - розповідає заступник начальника головного управління державного казначейства у Волинській області Людмила Хвещук.
Ківерцівський район на 27 сільрад отримав трохи більше ніж мільйон. У планах було відремонтувати розбиті шляхи та збудувати давно заплановані дороги. Цьогоріч пощастило двом сільрадам, тому решту попросили скинутись грошима. Від неефективного ямкового ремонту тут потроху відмовляються.
«Зараз ми придумали такий варіант, що сільські ради скидаються в одну – дві – три сільради, ми проводимо капітальне будівництво кілометра дороги, наприклад, щоб люди побачили реальне використання коштів, а не ямкові ремонти, що їх не видно, де ті гроші пропадають», - заявляє голова Ківерцівської райдержадміністрації Зіновій Колісник.
За 3 місяці на Волині мають з’явитися кілька кілометрів нових шляхів – асфальтованих та щебеневих. Чиновники виправдовуються, з будівництвом не зволікали б, якби паперової тяганини було менше. На затвердження численних проектів та дозволів втрачається дорогоцінний час, а ціни підвищуються і ям стає більше.
Коментарі
коментарів немає