На Волині стартував пілотний проект щодо державного регулювання цін на медикаменти для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. З 1-го жовтня людям, у яких підвищений артеріальний тиск можна буде взяти пільговий рецепт у лікаря на придбання необхідних медикаментів і в аптеці отримати їх безкоштовно залишивши рецепт. Це не стосується інвалідів ВВВ і «чорнобильців», які йдуть по окремій категорії.

Максимальна вартість ліків, за які не треба платити гроші, має не перевищувати 10-12 гривень, з врахуванням  місячної потреби у ліках хворого. Загалом Міністерством охорони здоров’я України визначило перелік з майже 250 препаратів за якими передбачено повне відшкодування їх вартості аптекам.  Якщо ж ціна медикаментів перевищує безкоштовну норму, то тоді пацієнт доплачує різницю, але все одно отримує ліки дешевше.

Держава заклала у бюджеті 70 мільйонів гривень на цю програму на два останніх місяці поточного року. Відшкодування аптекам за безкоштовні рецепти розпочнеться з першого листопада.

«Якщо буде необхідність, то грошей добавлять, адже це пробний проект. Бюджет не остаточний і можливий до перегляду», - каже начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк.

На Волині розраховують на 250 тисяч громадян, які звернуться за пільговими рецептами.

Головний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «терапія» Василь Нетяженко каже: «Цей проект розрахований на те, щоб більше людей звернулося по допомогу. Адже згідно зі статистикою. Зі 100% хворих на гіпертонію, лише 60% знають про захворювання, інші ніколи не міряли тиск, або не приділяли увагу. Майже половина з тих, хто виявив підвищення артеріального тиску лікуються не більше місяця».

За словами лікарів саме несвоєчасне виявлення хвороби і легковажне ставлення до її лікування призводить до небажаних наслідків. Зокрема, щорічно в державі від інсульту потерпає 110 тисяч людей і 50 тисяч переносять інфаркт міокарда. А кожний другий випадок інсульту з серйозними наслідками.

«Якби знизити артеріальний тиск у гіпертоніка на 10 міліметрів це б на 38% зменшило кількість ймовірних інсультів, а якщо на 20 міліметрів, то на 50%», - переконує Василь Нетяженко: «А для цього необхідно лікуватись. Багато, хто не хоче приймати медикаменти, бо вони дорогі. А проект дає можливість лікуватись безкоштовно», -  продовжує лікар.