У суботу, 22 вересня, поблизу села Залісся (Шацький р-н Волинської області) посадовці обласної та районної держадміністрацій відкрили відрізок новопрокладеної дороги. Крім чиновників участь у заході взяв й кандидат у народні депутати від Партії регіонів, а самі урочистості супроводжувались агітацією за провладну партію. Про це повідомили на сайті центру політичного аналізу та виборчого консалтингу.

5,6 кілометрів дороги, побудованої за державний кошт, у суботу відкривали голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук та голова Шацької райдержадміністрації Володимир Найда. Разом з ними участь в цих урочистостях взяв і народний депутат Григорій Смітюх, який під  номером «49» балотується у виборчому списку Партії регіонів.

Як повідомили ОПОРІ достовірні джерела, на публічному заході місцевої влади Смітюх закликав голосувати за Партію регіонів і, зокрема, за себе, навіть назвав свій порядковий номер у виборчому списку. Кандидатів від інших політичних сил на цьому заході не було.

Крім того, під час проведення офіційного заходу проводилась агітація за Партію регіонів - уздовж дороги поряд з місцем, де відбувалась подія, розмістилися молоді люди із партійними прапорами.

Наведені факти, за словами координатора виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Михайла Шелепа, свідчать про порушення ряду норм діючого законодавства. По-перше, голова облдержадміністрації, який є членом Партії регіонів, повинен був не допустити проведення агітації під час заходу, що проводився за державні кошти. Адже хоча субота і була вихідним днем, але на заході Борис Клімчук та Володимир Найда були як посадовці, а не як звичайні громадяни. Отож, вони повинні були б утримуватися від демонстрації власних політичних поглядів. Крім того, голова облдержадміністрації порушив своє ж розпорядження, видане ще в липні «Про стан здійснення заходів з підготовки і проведення виборів народних депутатів України в області», яким зобов'язав голів райдержадміністрацій неупереджено ставитися до політичних партій та кандидатів у народні депутати України.

По-друге, згідно ч. 7 ст. 68 закону про вибори, партія може проводити агітаційні заходи лише з коштів виборчого фонду. Натомість в цьому випадку представники ПР використали заходи, організовані місцевою владою, за бюджетні кошти для власної агітації. Крім того, порушено принцип рівності суб'єктів виборчого процесу, адже ніхто з представників інших політичних партій на цьому заході не виступав.

«На жаль, подібні випадки нехтування обмеженнями в проведенні агітації державними службовцями з наближенням дня виборів стають все частішими», - коментує Михайло Шелеп.

Спостерігачі ОПОРИ наголошують на тому, що службовці органів влади під час виконання своїх обов'язків у виборчий період повинні дотримуватись не лише норм Закону України «Про вибори народних депутатів», а й інших нормативних актів, які встановлюють обмеження для чиновників, в тому числі й «Загальних правил поведінки державного службовця». Адже неправомірна участь державних службовців у агітації на користь когось з суб'єктів виборчого процесу ставить під сумнів чесність та справедливість усього виборчого процесу.