У Волинському обласному будинку дитини наразі налічується 26 діток. Вихованці перебувають у цьому закладі лише до чотирьох років. А вже подальша доля дітей складається по-різному. Про це повідомляє VIP.volyn.ua.
Так, за словами заступника головного лікаря дитячого будинку Тетяни Виговської, у малят, які перебувають в обласному будинку дитини, переважно виявляють серйозні психологічні відхилення, саме тому будинок має статус спеціального. «Інколи у дітей діагностують декілька серйозних захворювань», - зауважила жінка.
Як правило, саме діти з психічними порушеннями мають невеликі шанси бути всиновленими та благополучно виховуватись у прийомній родині. Однак такі випадки є. До прикладу, декілька років тому дівчинку із синдромом Дауна, що виховувалась у цьому дитячому будинку, всиновили прийомні батьки зі США. «Пара має і свою дитину, з таким самим синдромом», - уточнила Тетяна Виговська.
Варто підкреслити, що найчастіше вихованці Волинського обласного будинку дитини таки знаходять батьків, які зобов’язуються турбуватись про них. «Із яких районів діти прибувають до нас, туди найчастіше і повертаються, проте вже до нових тат і мам», - зауважила жінка.
Дітей, які досягли чотирирічного віку та не були всиновлені, переводять у дитячий будинок «Сонечко», що в Ківерцях. А от у складніших випадках, коли у дітей діагностують значні відхилення і стає зрозумілим, що ті не зможуть самі себе обслуговувати, малюків направляють у спеціалізований заклад на Івано-Франківщині.
«Є такі випадки, коли діти у нас затримувались і на 3-5 днів, тобто лише на той період, коли опікуни оформлювали документи на всиновлення», - зауважила Тетяна Виговська. Цей факт підтверджує те, що черги на всиновлення великі.
Сама ж процедура всиновлення чи опікунства є довготривалою, проте сім’ї, які дійсно хочуть забрати дитину, йдуть до кінця. «Родин, які дійсно вмотивовані бажанням мати дитинку, достатньо. Бо не секрет, що кожна п’ята сім’я є бездітна. Але всі хочуть здорових та гарних дітей, сьогодні нікому не потрібні інваліди», - констатувала жінка.
Коментарі
коментарів немає