Щороку майже 428 тисяч осіб в Україні потребують знеболення та паліативної допомоги для полегшення симптомів невиліковних хвороб. Найчастіше це люди, які страждають на онкологічні захворювання. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

13 жовтня щороку відзначається Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги. З цієї нагоди відбувся «круглий стіл» у Волинському прес-клубі реформ з представниками громадських організацій, медицини та обласного «Хоспісу». Під час зустрічі було продемонстровано фільм, в якому 28 річний онкохворий хлопчина майже 10 років щодня мучився від болю через «ракову пухлину». Проблема у тому, що таким хворим не дають сильнодіючого обезболюючого, себто великі дози морфію, оскільки у нас в державі нормована видача наркотичних ліків для хворих. В Європі лише дві держави Україна і Вірменія, які мають ці обмеження, у решти - лікар визначає, яку дозу призначати пацієнту. Таким чином українські онкохворі, замість того, щоб спокійно доживати останні дні, змушені чекати полегшення від уколу до уколу. Адже можливо комусь необхідна більша доза, ніж передбачено законодавством.

Медики бідкаються, що лікарі через ці дози морфію, які приписують пацієнту, дуже часто стають об’єктами безпідставних перевірок. Головний лікар обласної лікарні «Хоспіс» Володимир Бачинський каже: «СБУ, прокуратура, МВС створили цілі служби, які приходять до нас два рази на тиждень з перевірками, але вони не там шукають».

Громадські організації,  які опікуються проблемами знеболення та паліативної допомоги для невиліковно хворих, говорять, що в державі немає нормальної правової бази, яка б контролювала обіг цих необхідних знеболювальних наркотичних препаратів. Також немає і належного обліку таких хворих.  

Зараз на Волині більше 13 тисяч людей потребують сильнодіючих знеболюючих препаратів. Окрім того, всі вони не можуть їх отримати, більшість змушена мучитись вдома та мучити своїх близьких. Адже обласний «Хоспіс» розрахований на 25 ліжок, в той час як їх треба хоча б 100. Не кажучи вже про виділення коштів державою на медикаменти та харчуванняя хворих, які там занходяться.

Волинські медики та громадські організації сподіваються, що невдовзі вдастся на державному рівні гостро підняти цю проблему і таки полегшити біль невиліковно хворих.