Зусиллями співробітників податкової міліції Волині протягом дев’яти місяців цього року викрито та припинено діяльність 9 підприємcтв з ознаками фіктивності. Сім таких фірм працювали на території Волинської області, ще два підприємства в ході оперативно-розшукових заходів вдалося викрити за межами Волині. Про це повідомили у секторі взаємодії зі ЗМІ та громадськістю ДПС у Волинській області.

«Як свідчить наша практика викриття злочинів, фіктивні фірми особливо активно використовуються в розкраданні бюджетних коштів при проведенні тендерних закупівель, в процесі відшкодування ПДВ», – розповів начальник відділу у викриття податкових злочинів УПМ ДПС у Волинській області Павло Мартинюк.

Як зазначив керівник підрозділу, до створення таких фірм ініціатори схем ухилення від сплати податків, як правило, за певну винагороду залучають громадян, які не усвідомлюють наслідків передачі в чужі руки паспорту та інших документів, що ідентифікують особу.

«Тож, податкова міліція звертається до громадян із застереженням – отримавши винагороду за створення фіктивної фірми, ви наражаєтеся на небезпеку потрапити під кримінальне переслідування. Після таких необачних дій згодом виявляється, що хтось став директором чи власником підприємства, про яке він вперше чує від співробітників податкової міліції та інших правоохоронних органів, або про те, що підприємство, де Ви – директор, ухилялось від сплати податків. За таких обставин особа несе фінансову, адміністративну або кримінальну відповідальність», – наголосив Павло Мартинюк.

Довідково: відповідальність за фіктивне підприємництво передбачена статтею 205 КК України. Фіктивне підприємництво карається штрафом від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У випадку не сплати штрафу у розмірі понад три тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, призначеного як основне покарання, несплачений штраф суд замінює покаранням позбавленням волі від одного до п’яти років.