Сьогодні у конференц-залі готелю «Україна» координаційна рада Волинської регіональної платформи руху ЧЕСНО провела круглий стіл на тему «Можливі фальсифікації під час виборів та методи протидії їм». Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».
Одним з болючих моментів на шляху до фальсифікацій результатів воєвиявлення громадян організаторами круглого столу було виокремлено численні випадки підкупу виборців під час цьогорічної виборчої кампанії.
«Людей довели до зубожіння, щоб потім дешевше їх купити», – висловив переконання присутній на засіданні голова фракції «Фронт Змін» у Луцькій міськраді Олександр Пиза.
Координатор виборчих програм Громадської мережі ОПОРА у Волинській області Михайло Шелеп заявив, що штабами, котрі займаються підкупом виборців розроблено систему контролю, за тими людьми, котрі вже встигли авансом продати власний голос й отримати гроші. На них вже здійснюється тиск, шляхом контролю їхніх справжніх політичних вподобань.
Михайло Шелеп також висловив обурення стосовно бездіяльності правоохоронних органів у плані фіксації та недопущенню цих порушень.
«Виборчі комісії в нас контролюються однією партією – Партією Регіонів. Також робиться все, щоб усунути неугодних членів комісій», – сказав координатор виборчих програм Громадської мережі ОПОРА. Михайло Шелеп повідомив, що ним особисто була подана заява в прокуратуру по зафіксованих фактах інструктажу членів комісій стосовно способів махінацій на виборах. Громадський активіст обурився тим, що прокуратура висновок про відсутність порушень зробила лише на основі допиту першого заступника голови облдержадміністрації Олександра Башкаленка та ще двох людей.
Зокрема, активісти повідомили, що головний лікар обласної лікарні під погрозою звільнення дав розпорядження медперсоналу писати заяви про голосування на дільниці за місцем роботи. А голосувати «порекомендував» виключно за провладну партію.
В ході засідання, експерти відмітили, що цього року вплив порушень на результат виборів буде значним. Тож вони звернулися до виборців, щоб ті не забували, що участь у фальсифікації є злочином, за який передбачено кримінальну відповідальність. Цьогорічні парламентські вибори можуть вразити масштабом порушень та фальсифікацій – вважають громадські активісти. А щоб голос виборця не вкрали і не сфальсифікували, йому потрібно хоча б прийти на дільницю і проголосувати.
Коментарі
коментарів немає