Луцьк може стати першим містом в Україні, де буде діяти програма подолання йододефіциту. Про це стало відомо під час прес-конференції на тему «Чи перестануть народжуватися хворі лучани?» у Волинському прес-клубі, - інформує інтернет-видання «Під прицілом».
Голова Громадської організації «Гендерний центр» Оксана Ярош розповіла, що на території Луцька – гострий дефіцит йоду, який призводить до виникнення хвороб щитовидної залози. За її словами ця проблема існує давно, в 2005 році навіть була створена програма по боротьбі із йододефіцитом, яка передбачала не лише методи подолання цього захворювання, але й його профілактики. Однак наразі програма уже не діє, а проблема і надалі набуває все більшого поширення та загострення.
Ярош розповіла, що дефіцит йоду в організмі негативно впливає на продуктивність праці населення та зводить нанівець інтелектуальний розвиток нації, знижуючи IQ людини на 10%. Симптомів хвороби є багато, але головні з них – це загальна слабкість, дратівливість, втомлюваність, погіршення памяті та уваги, втрата інтересу до роботи, повільність прийняття рішень.
Зі слів Ярош, групою ризику є жінки. Коли у жінки недостатня кількість йоду в організмі їй тяжко завагатніти і народити здорову дитину. Варто зауважити, що якщо дитина народжується з дефіцитом йоду в орагнізмі, то його вміст поновити до норального рвня неможливо.
Луцький міський педіатр Світалана Ніколаєнко, наголосила, що за минулий рік в обласному центрі Волині серед дітей та підлітків зареєстровано 4525 випадків захворювання щитовидної залози.
Начальник управління охорони здоров'я Луцької міської ради Федір Кошель висловив думку, що головною проблемою нестачі йоду в організмі людини – є неправильне харчування. За його словами, щоб організм весь час отримував потрібну кількість йоду, потрібно побільше їсти морепродуктів, вітамінізованої їжі, клітковини, виключити з раціону білий хліб, замінивши його чорним або висівковим. За його словами, хоча зараз в кожному магазині є можна знайти йодовану сіль, проте, її вживання – не найкращий метод профілактики. Він пояснив, що в такій солі міститься неорганічний йод, який має здатність випаровуватися, коли упаковка з сіллю тривалий час відкрита. Кошель також розповів, що не потрібно нехтувати і медичними препаратами. За його словами найкращим, за рекомендацією лікарів є «Калій йодид». Варто відзначити, що саме цей препарат, зі слів головного медика міста планують закупити в навчальні заклади для діток молодших класів.
Бухгалтер міського управління охорони здоровя Наталія Хомулко розповіла, що наразі планують розробити програму, яка включатиме в себе методи подолання та профілактики йододефіциту, яку хочуть впроваджувати поетапно кілька років. Першим етапом стане профілактика нестачі йоду у вагітних жінок, яких щороку в місті нараховується близько 4 тисяч. На це з міського бюджету хочуть виділити 60 тисяч гривень. Потому візьмуться за дітей, підлітків та дорослих.
Коментарі
коментарів немає