Cьогодні в актовому залі Палацу культури міста Луцька відбулося засідання круглого столу на тему: «Стратегія розвитку історичної частини міста Луцька» Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Як повідомив керівник проекту «Місто майбутнього» Петро Гоцалюк, мета круглого столу – залучення молоді до активного громадського життя. Відтак на обговорення туристичних перспектив нашого міста, окрім громадських активісті та керівників туристичних організацій були запрошені представники учнівської та студентської молоді різних навчальних закладів міста.

Начальник відділу розвитку туризму управління міжнародного співробітництва та туризму Луцької міської ради Наталія Бунда спробувала довести учасникам круглого столу, що Луцьк уже є туристичним містом та закликала громадськість, бізнес і владу до спільної праці на користь розвитку туристичної сфери міста. «Ми велику ставку ставимо на подієвий туризм, на проведення фестивалів. Фестивалі створюють великий дохід для міського бюджету», – сказала Наталія Бунда.

Також на засіданні говорили і про готовність перенесення старого ринку з замкової площі. Але, окрім припущень та пропозицій, якихось конкретних туристичних проектів для цієї території озвучено так і не було. Говорили і про новостворений Центр туристичної інформації, котрий за словами ініціаторів його створення знаходиться у досить зручному для туристів місці. Однак представники учнівської молоді зауважили, що туристам наразі насправді тяжко відшукати його місцезнаходження. Мотивували це тим, що навіть далеко не всі лучани знають про існування цього закладу. Представники від студентів наголосили на елементарній відсутності громадських вбиралень в нашому місті, тим більше поблизу історичних пам’яток, що відлякує від нас туристів.

Отаман Козацького Стрілецького Братства Віктор Федосюк нагадав про річницю європейського з’їзду монархів у Луцьку 1429 року, котру будемо визначати у 2029 році. «До цієї дати ми повинні з Луцька зробити серйозну зірку на туристичному небосхилі Європи, а через дев’ять років прийняти європейський з’їзд історичних стрільців», – сказав Федосюк.

Історик та краєзнавець, автор численних книг та статей з історії Луцька Петро Троневич відмітив, що туристичні організації міста не працюють на розвиток міста, розрив між кількістю туристів Львова і Луцька в останні роки збільшився удвічі. Петро Троневич запропонував студентам провести опитування серед туристів, у плані того, що саме їм подобається в нашому місті, а що ні, для того, щоб знати над чим працювати. «Якщо територію історико-культурного заповідника ми не доведемо у відповідності до законодавства, то ми нічого не зробимо. Перспективи дуже великі, але й проблем є багато.  Потрібно 300 мільйонів гривень для того, що привести старе місто до порядку», – сказав Троневич.

Відтак усі вирішили спільно працювати над перспективами розвитку туристичної інфраструктури нашого міста.