Гроші – це, в першу чергу, свобода. Таку точку зору розділяє майже кожен другий житель України, що взяв участь в опиті дослідницького центру порталу Superjob.ua, проведеного серед 1200 респондентів наприкінці вересня. Погодьтесь, дуже актуально в умовах глобальної фінансової кризи.
„Гроші дають свободу і незалежність від ситуацій і людей”; „Гроші дають свободу, а свобода – можливість творчості і самореалізації”, – переконано 48 відсотків опитуваних. Для жінок свобода, яку можна знайти за допомогою грошей, означає дещо більше, ніж для чоловіків (50% і 48% відповідно). Частіше за представників інших вікових категорій цей варіант відповіді вибирали респонденти віком від 20 до 40 років - 51%.
38 відсотків опитуваних вважають, що гроші – це в першу чергу необхідність. „Дуже багато що залежить від них, практично все”, – впевнені вони. Деякі в своїх міркуваннях йдуть ще далі, стверджуючи, що „Гроші – необхідне зло”. Цікаво, що серед росіян, що відповіли на аналогічне питання дослідницького центру, відповідь „необхідність” стала першою за популярністю, „свобода” ж „фінішувала” на другому місці.
Як якусь самоціль гроші сприймає лише п’ять відсотків наших громадян. Представники сильної статі вибирали цей варіант відповіді частіше за дам (6% проти 4%). Найчастіше подібне уявлення про гроші зустрічається серед українців до 20 років (16%).
Для чотирьох відсотків мешканців України гроші – це, перш за все, можливість допомагати рідним і близьким людям. При цьому бажання надавати підтримку іншим відвідує жінок частіше, ніж чоловіків, – 4% проти 3%.
Стільки ж респондентів (4%) вкладає в поняття „гроші” інший сенс. Для одних - це „комфорт”, „впевненість в завтрашньому дні”, для інших – „засіб для самореалізації”, треті ж переконані в тому, що гроші це не що інше, як витрати цивілізації. „Гроші – хороший слуга, але поганий господар”; „Це те, без чого важко прожити, але ради чого не варто продавати душу дияволу”, – філософствують опитані.
Цікаво, що практично ніхто не назвав гроші спокусою. Цей варіант відповіді не набрав і одного відсотка від загального числа голосів. Так і не змогли відповисти на запитання ще один відсоток учасників дослідження, наголошує наш кореспондент Ольга Яцик.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає