Волиняни відкривають «вікно в Європу». Відокремлений хлібоприймальний пункт ТзОВ «Волинь-зерно-продукт», що в смт Луків, відправив за кордон перші 36 вагонів власно вирощеної сої. Директор підприємства Євген Дудка розповідає, що обслуговуванням вагонів та навантаженням продукції займається 25 чоловік. «Ми вантажимо перші вузькоколійні європейські вагони-зерновози, наповненні волинським товаром. Наше підприємство має можливість відправляти на Європу щодня 36 вагонів. Зараз ми пакуємо сою, в планах – кукурудза та ріпак», - сказав підприємець. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Голова облдержадміністрації Борис Клімчук, який приїхав подивитись на перші відвантаження зернових, розповів історію будівництва вузької колії, якою волинське збіжжя прямує в Європу: «Колись тут, де зараз стоять вагони з соєю, базувались танки. Це був замаскований військовий об’єкт. Військова оборонна доктрина Радянського союзу передбачала можливість бойовий машин за одну добу дійти з Києва до Ла-Манша. Оскільки моторесурс танкового двигуна обмежений, то більшу частину шляху їх перевозили залізницею. В Мацеєві танки перезавантажуватись з широкої колії на вузьку. Останній раз на цій території щось вантажили років 20 назад. Опісля тут все заросло бур’яном, було повне спустошення».

Борис Клімчук зазначив, що Євген Дудка за підтримки обласної державної адміністрації та погодженні залізничників задумав  цей проект як логістичний порт. «Він - головний генератор ідеї, ми тільки сприяли. Це – хороший приклад державно-приватного партнерства, яке ініціює Президент України Віктор Янукович. Приклад доброї, класної роботи багатьох відомств. Я розумів вигоду від порту для експортерів, імпортерів, для митних платежів та зборів, податків та залізниці, яка отримує від цього прибутки. Плюс місцеві податки та збори, які буде платити це підприємство в Лукові. Для містечка це дуже важливо, адже частина жителів отримали тут роботу. Колись існувала ідея створення фірми «ІнтерПортКовель». Сьогодні вона в мініатюрі відтворена та реалізована тут. Вантажі, їх обслуговування, сушка та фумігація зернових - усього тут дотримано. Функціонує спеціальна лабораторія, працюють навчені спеціалісти, поруч митниця», - поділився думками голова обласної державної адміністрації.

Міні-порт, як це підприємство вже встигли охрестити його власники, знаходиться в тридцяти кілометрах від Ягодинської митниці. Перший заступник начальника установи Любов Єленич зазначила, що стражі кордону радіють, збільшенню об’ємів експортних операцій, держава від цього стає економічно більш спроможною: «Торгівельний обсяг експорту в 2012 році становить 607 млн грн, що на 25 млн грн більше, ніж у минулому році. Ми сподіваємося, що цей порт дозволить наростити показники. Це вплине на економіку як області, так і країни. Сьогодні через Ягодинську митницю перевозять небагато зернових культур. Наші спеціалісти зробили 22 оформлення пшениці та 99 - кукурудзи. Ми надіємось, що мобільність нового терміналу підвищить рівень експорту. Митниця готова до активної співпраці з волинським бізнесом. Ми йдемо на зустріч та створюємо усі умови, щоб митні оформлення проходили дуже швидко та якісно».