Правоохоронними органами області зроблено все можливе задля забезпечення на Волині належного проведення виборів народних депутатів України у відповідності до чинного законодавства, реалізації кожним громадянином свого виборчого права. Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

На території області було створено 5 окружних виборчих комісій, 1128 виборчих дільниць, в тому числі 30 спеціальних в обласних та районних лікувальних закладах, виправних та виховних колоніях, слідчому ізоляторі. Явка виборців на Волині склала близько 65%, на виборах проголосувало понад 500 тисяч громадян.

За дорученням Генеральної прокуратури України прокуратурою області завчасно було створено робочу групу, яка контролювала додержання виборчих прав громадян під час проведення чергових виборів до Верховної Ради України. Членами групи постійно відслідковувались усі сигнали про можливі порушення законодавства, невідкладно організовувались об’єктивні та неупереджені перевірки.

За виборами на Волині спостерігали понад 14 тисяч офіційних спостерігачів – більше 10 на кожну виборчу дільницю. Серед таких спостерігачів були і представники міжнародних організацій, які неупереджено і об’єктивно оцінювали ведення виборчої компанії на території області. Будь-яких зауважень щодо офіційного виборчого процесу вони не висловлювали і звернень до правоохоронних органів не подавали.

З початку виборчої кампанії до прокуратури звернулись лише 47 осіб або 0,006 відсотка від загальної кількості виборців в області.

Основна частина таких звернень стосувалась неповаги окремих суб’єктів виборчого процесу до виборчого законодавства, порушень під час ведення передвиборної агітації, що в принципі не могло вплинути на здійснення вільного волевиявлення громадян та об’єктивний підрахунок голосів виборців.

За результатами перевірки фактів, викладених у зверненнях, органами внутрішніх справ складено щодо винних осіб 50 протоколів про адміністративні правопорушення.

Лише 5 звернень стосувались можливих порушень при голосуванні та підрахунку голосів.

Це звернення про псування виборчих бюлетенів членами дільничної виборчої комісії у с. Нова Вижва Старовижівського району, де було помилково внесено відмітки про вибуття політичної партії «ВО «Свобода», про намагання 75-річним громадянином одержати виборчі бюлетені за дружину, можливий підкуп виборців у день голосування поблизу однієї з дільниць у Луцькому районі, зникнення окремих примірників протоколів по трьох дільницях з окружної виборчої комісії в місті Горохів та спробу виборцем проголосувати більше одного разу.

За результатами перевірок цих фактів у всіх випадках у порушенні кримінальних справ відмовлено у зв’язку з не підтвердженням окремих фактів та відсутністю умислу на вчинення протиправних дій.

Органами внутрішніх справ при забезпеченні громадського порядку не допущено втручання у виборчий процес та перешкоджання вільному волевиявленню громадян.

Жодної скарги на дії працівників міліії при голосуванні й підрахунку голосів виборців у прокуратуру не надходило.

Про законність виборів на Волині свідчить і той факт, що Волинським окружним адміністративним судом не задоволено жодного із шести позовів по одномандатному виборчому окрузі №20, в яких кандидати в народні депутати вимагали перерахунку голосів виборців та скасування протоколу про підсумки голосування. Суд визнав ці вимоги безпідставними. Чотири рішення суду уже набрали законної сили.