Волині з державного бюджету виділено 82 мільйони 200 тисяч гривень субвенцій. Про це повідомив перший заступник голови ВОДА Олександр Башкаленко  під час наради з розгляду питання: “Про освоєння коштів субвенцій з державного бюджету місцевими бюджетами на об’єкти будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області у 2012 році”, - інформує інтернет-видання «Під прицілом».

За словами заступника головного управління промисловості, розвитку та інфраструктури Волинської ОДА Віктора Довгополюка, головна проблема наразі полягає у освоєнні цих коштів.

Він розповів, що переважно ситуація по районах з освоєнням коштів непогана. Зокрема, добрейдуть справи в Горохівському, Луцькому і Любомльському районі. Найкраща ситуація в містах Нововолинськ та Володимир-Волинський, там освоєно 100% та 85% субвенцій відповідно. Інші райони області спромоглися освоїти лише 40% державних коштів. Загалом, середній показник з використання коштів  по області складає 53,8%

Під час наради представники кожного району звітували про хід освоєння коштів. Обурення Олександра Башкаленка викликав чиновник з Ківерець. Який розповів, що в цьому місті освоєно 51% державних субвенцій, однак у першого заступника голови Волинської ОДА інша цифра – 12%. Ще й як стало відомо, що актів виконаних робіт у казначействі не виявилося.

«Ми тут зібралися не слухати балаканину. Я вас з цієї наради як відправлю, то ви більше не повернетеся ні на раду ні в Ківерці. Якщо не покажете акти виконаних робіт на 51%, то можете писати заяву», - звернувся Башкаленко до ківерцівського чиновника.

Не кращою виявилася ситуація у Ковельському районі. Тут кошти  державних субвенцій освоїли аж на 33%. Представник із Ковеля пояснив, проблема полягає у відсутності обігових коштів, мовляв, якби виконані роботи оплачувалися б вчасно, то ніяких проблем не було б. А наразі люди, які здійснювали роботи не отримують заробітної плати з липня.

Загалом головною проблемою у ході наради було те, що ні в кого з представників районів не було актів виконаних робіт, а суми, які вони називали значно різнилися із показниками, якими володів Башкаленко. Кожен у звітах виправдовувався, та так би мовити «викручувався» із ситуації як міг.

Слухаючи звіти чиновників, Олександр Башкаленко зауважив, що в нього складається враження, наче «розмовляють глухий з німим».

За словами представника Казначейства, за січень-жовтень в області освоєно 67 мільйонів гривень з 82-х, що становить 81%.  15 мільйонів – це залишок до державного бюджету.