13 листопада в обласному центрі працівники Територіального управління МНС у Волинській області провели профілактичні рейди у житловому секторі. Про це повідомили в ТУ МНС у Волинській області.

Спільно із працівниками міліції та комунальних служб рятувальники оглянули підвальні та горищні приміщення у багатоквартирних житлових будинках усіх форм власності, що знаходяться на обслуговувані комунального підприємства житлово-експлуатаційної організації №2 міста Луцька. Особлива увага під час перевірок приділялася категорії соціально незахищених верств населення. Напередодні морозів рятувальники звертали увагу лучан на влаштування та експлуатацію печей опалення в їх оселях та дотримання правил пожежної безпеки. Не оминули увагою і безхатченків, які з приходом холодів ховаються у підвалах та на горищах. Адже саме безпритульні та люди з асоціальною поведінкою найчастіше стають винуватцями пожеж та загибелі на них людей, як у сільській місцевості, так і в містах.

«Під час опалювального сезону збільшується кількість пожеж, загибелі та травматизму людей у приватному житловому секторі. Багато людей переходить на пічне опалення, а от неправильне влаштування чи експлуатація печей ставлять під загрозу життя та добробут власників помешкань. Окрім того, населення активно розпочинає вмикати додаткові обігрівальні пристрої. Електропроводка у багатьох будинках є застарілою і не витримує навантаження. Турбує і поведінка безхатченків, які знаходять собі притулок у підвальних приміщеннях будівель - вони взагалі не дотримуються правил пожежної безпеки, адже готують у підвалах будинків собі їжу, курять, тощо. Тож взимку саме з цих причин найчастіше і виникають пожежі.

Наша мета – застерегти волинян від небезпеки, зберегти життя наших співвітчизників. Тому намагаємося донести до свідомості кожного волинянина правила безпеки життєдіяльності», – зазначив начальник ТУ МНС України у Волинській області генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Грушовінчук.

Для того аби звернути увагу мешканців будинків на дотримання правил безпеки у зимовий період працівники МНС заходили у кожну хату та нагадували про необхідність закривати підвальні та горищні приміщення на замок, прибирати з підвалу горючі матеріали, а також наголосили на використані підвальних приміщень лише за призначенням.

З метою вивчення правил пожежної безпеки значно ширшої аудиторії фахівцями територіального управління МНС в області здійснено розповсюдження інформаційно-роз'яснювальних листівок та пам'яток. Громадянам, яких не було вдома, листівки залишали у поштових скриньках.