Згідно соціологічного дослідження на Волині 178 тисяч осіб – курці. Досліджувалися люди усіх вікових категорій, починаючи з 12 років. Про це стало відомо під час прес-конференції управління охорони здоров’я облдержадміністрації на тему «Паління або здоров'я – обирайте самі», присвяченої Всесвітньому Дню відмови від паління, - інформує інтернет-видання «Під прицілом».

Заступник начальника управління охорони здоров'я Іван Грицюк розповів, що проблема паління – небезпечна і вічна. Це одна із серйозніших причин захворюваності і смертності людей. Однак, за його словами, успіхів у лікуванні чи подоланні цієї хвороби суспільство не досягло.

Головний лікар обласного онкологічного диспансеру Орест Андрусенко пояснив, що 10% захворювань на рак спричинене палінням. За його словами найжахливіше, що зараз категорія курців «молодшає», адже курять особи молодого віку, зокрема не тільки хлопчики, але й дівчата, які в майбутньому стають матерями. За його словами, найгірше, те, що молодь починає палити, беручи приклад зі старших.

Андрусенко зауважив, що коли людина палить, то 50% шкідливих речовин з сигарети потрапляє в навколишнє середовище, 10% залишається в недопалку, а все решта «осідає» в легенях людина.

Володимир Гончарук, завідувач відділенням торокальної хірургії обласної клінічної лікарні, повідомив, що він живе неподалік школи, і часто бачить як учні ховаються у під’їздах та «похапцем» курять сигарети, і йому шкода таких школярів, адже в такому юному віці, вони навіть не задумуються, що через десяток чи два десятка років, вони матимуть величезні проблеми зі здоров'ям. Адже небезпека куріння полягає в тому, що вона віддалена, її наслідки проявляються через багато років.

Гончарук пояснив, що нікотин – це алкалоїд, типу кофеїну чи морфію. Коли вводити нікотин в чистому вигляді в малих дозах, він стимулює роботу серця, нервову систему, кору головного мозку , виділення слини.

Зі слів Гончарука, щороку з 300 випадків раку легень, оперується лише 15%, що становить близько 40 людей. Решта потрапляють в лікарні уже із «запущеними» хворобами. Рак через куріння не проявляється зразу. Він «ховається під маскою» хронічних бронхітів, запалень легень. Також Гончарук зауважив, що з 10 пацієнтів - 9 чоловіків і 1 жінка, адже жінки в 10 разів рідше хворіють на рак легень, бо вони менше палять.

Гончарук розповів історію як сам кинув палити, і запевнив, що коли людина сама не усвідомить, що паління– справа небезпечна, то ніякі препарати проти паління не допоможуть позбутися цієї згубної звички.

Довідково:

Міжнародний День відмови від куріння в 2012 році відзначають 15 листопада. Щорічно про це свято здоров'я згадують в третій четвер листопада. Цю традицію започаткувало Американське онкологічне товариство ще в 1977 році, оцінивши згубний вплив тютюнопаління на організм людини.