Громадська організація «Громадське об'єднання «Лучани» стали ініціаторами реалізації нового проекту «Місто майбутнього». Про це стало відомо під час прес-конференції  на тему «Для чого Луцьку сіті-менедженри?»  в приміщенні Волинського прес-клубу, - інформує інтернет-видання «Під прицілом».

За словами виконавчого директора ГО «Лучани» Мирослави Козюпи, проект передбачає підготовку менеджерів з муніципального розвитку. Вона зауважила, що аналогу проекту в Україні немає. Це, так зване, «ноу-хау по-луцьки».

Мирослава Козюпа пояснила, що ідея створення програми виникла, коли в 2011 році інтернет-видання «Коментарі» склало рейтинг розвитку українських міст.  Луцьк посів в рейтингу 21 місце із 45. За її словами їй стало образливо, що місто, яке має колосальний потенціал, добре розвинену економічну і культурну галузь, знаходиться не на перших позиціях рейтингу. Відтоді почали створювати відповідну програму,  а зараз хочуть втілити її в життя.  

Козюпа пояснила, що головна мета програми – це залучити якомога більше молоді, сформувати людей «нового покоління», які проявлять себе як активні лучани,  які зможуть створити  проекти,  за допомогою  яких місто почне розвиватися стратегічно,  вирішуватимуться важливі проблеми міста  та в Луцьк буде приїздити ще більше туристів.

Керівник проекту «Місто майбутнього» Петро Гоцалюк  зауважив основні передумови створення проекту – це відсутність в державі школи стратегічного розвитку міст.

За словами Петра Гоцалюка,  план розвитку міста формують 3 аспекти – влада, громада та бізнес. Мета проекту – об'єднати їх в одне ціле заради спільної співпраці.

Керівник проекту пояснив, що наразі існує така ситуація коли представники громади дають владі поодинокі пропозиції,  які вона не хоче розглядати. Люди втрачають віру в те, що їхні ініціативи можуть якось допомогти місту. Бізнесмени ж навпаки вирішують питання безпосередньо з владою і не залучать до них громаду. То ж за допомогою проекту планують змінити ситуацію.

Гоцалюк  зазначив, що він спілкувався із політиками та бізнесменами, які виявляють високий інтерес  до проекту. Зокрема, депутат обласної ради Анатолій Вітів пообіцяв виділити кошти на підтримку обдарованих людей.  Отож, за словами Гоцалюка, наразі все залежить від громади. За допомогою проекту планують відкрити та пробудити в молоді бажання змінити місто, бо їм там жити в майбутньому.

Зі слів голови студентської ради ВІЄМу Ольги Чудік, молодь зараз дуже пасивна і  практично не цікавиться проблемами міста. Цей проект дозволить  «підняти» молодих людей, зацікавити їх, дасть змогу повірити, що вони здатні змінити місто, де вони живуть, на краще і вивести його на європейський рівень.

Петро Гоцалюк  розповів, що проект планують впроваджувати з грудня по березень.  В його рамках буде проводитися безкоштовне  навчання для молоді. Фахівці з певних галузей будуть  вчити юних активістів що таке місцеве самоврядування, як воно працює.Гоцалюк також наголосив, що кращий активіст стане на громадських засадах  помічником-консультантом секретаря Луцької міської ради Григорія Пустовіта.