У стінах Волинської облдержадміністрації відбулося засідання регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів у Волинській області, на якому обговорили проблеми працюючих інвалідів, - інформує інетрнет-видання «Під прицілом».
Секретар комісії Ольга Сахнюк розповіла, що за 9 місяців роботи підприємств та організацій громадських організацій інвалідів зріс обсяг виробництва товарів у порівнянні з минулим роком на 51,4%, що становить 4444, 1 тисяч гривень. За цей період було працевлаштовано 20 інвалідів. За її словами, загалом результат хороший.
Однак, вона зауважила, що існують і певні проблеми. Зокрема, дебюторська заборгованість підприємств, наявність якої не дає можливості нормально працювати, бо заробітна плата інвалідам не виплачується, або виплачується не вчасно. Сахнюк наголосила, що найбільш «проблемними» підприємствами є «ПІК» та «УТОС». Зокрема, за 9 місяців останнє підприємство з невідомих причин звільнило 12 інвалідів.
Під час засідання комісії директори «УТОСу» та «ПІКу» окреслили стан діяльності підприємств та доповіли про проблеми цих підприємств.
Директор Луцького учбово-виробничого підприємства УТОС Алла Суховершко пояснила, що на підприємстві дійсно існує тенденція зменшення чисельності працівників. Ще донедавна там працювало 22 людини, які на роботі не з'являлися, а лише «числилися» по документах. Частина з них потребувала додаткового догляду, адже були повністю незрячі, тому згідно закону, люди які не ходили не роботу, не мали права залишатися на підприємстві.
За її словами, раніше робота була легша - ґудзичок зашити, ниточку в тканині протягнути, а сьогодні підприємства співпрацюють з фабрикою дитячих іграшок «Тигресом», де є великі об’єми роботи. Коли Суховершко зібрала колектив підприємства і запропонувала роботу на фабриці, зі всіх присутніх погодилися лише 3 людини . Вона нарікає, що зараз темпи виробництва на «Тигресі» зросли і є можливість набрати більшу кількість інвалідів, але проблема в тому, що люди не хочуть працювати.
«Робота є на сьогодні і доступна для інвалідів, зокрема, збирання іграшок. Робота складна. Але не тяжка. Але люди не хочуть іти на фабрику, вони думають, що краще сидіти вдома. А гроші їм платитиме держава», - пояснила Суховершко.
Вона додала, що нещодавно іграшкова фабрика створювала продукцію для реалізації в Польщі. За планом мали виготовити 10 тисяч іграшок. Доводилося працювати практично цілодобово та у вихідні. Однак і тут неповносправні не виявляли великої тяги до роботи, капризували і в суботу та неділю на фабрику не з'являлися.
Директор підприємства «ПІК» Віктор Адріанов розповів, що підприємство займається будівельно–ремонтними роботами. Працює на рівні зі звичайними схожими підприємствами. На ньому працює 70 людей.
Адріанов наголосив, що нажаль великі об’єми вони осилити не можуть, однак проекти до мільйона гривень виконують.
Він також нарікає на ставлення до підприємства замовників, адже люди думають, що інваліди нічого не вміють робити, але на справді вони ще краще здійснюють свою роботу, ніж звичайні люди і якість виконня не гірша.
Загалом на підприємстві з 62 працюючих - 35 інвалідів.
За словами Адріанова проблема полягає втому, що з підприємством не хочуть працювати. Навіть якщо є замовлення, то платять за його виконня із затримкою. А тому за 9 місяців цього року заробіток впав з 1 мільйона до 400 тисяч. Наразі «Пік» має дебюторську заборгованість, яка і призводить до несвоєчасної виплати заробітної плати.
Коментарі
коментарів немає