14-16 листопада заступник Луцького міського голови Василь Байцим брав участь у конференції «Мистецтво співпраці» в рамках програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013.
Основною метою Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна є сприяння транскордонним процесам розвитку територій. Загальний бюджет співфінансування Програми становить 202,9 млн євро, у тому числі з коштів ЄС - 186,2 млн євро. Міністерство Регіонального Розвитку виконує функцію Спільного Органу Управління Програми. Про це повідомляє Луцька міська рада.
Головні питання, які розглянули, – Про хід реалізації Програми Польща-Білорусь-Україна; від конкурсу до транскордонного впливу – проекти у фактах і цифрах; презентація результатів оцінки проектів, також обговорювалися майбутні перспективи транскордонної програми. Девіз програми – «Регіони підкорюють вершини та приймуть кордони між людьми».
Василь Байцим розповів, що напередодні конференції, 13 листопада, було засідання спільного Українсько-Польсько-Білоруського Моніторингового Комітету Програми Добросусідства, на якому було розглянуто понад 500 проектів, поданих заявниками на фінансування з Європейських фондів в рамках цієї Програми. Затвердили до фінансування 26 проектів на суму 40 мільйонів євро. Луцьк подав 12 проектних заявок, з яких 4 буде профінансовано Європейською Комісією у 2013—2014 роках, по них вже прийнято рішення. Це, зокрема, проект «Модернізація зоопарків в Замості та Луцьку». В його рамках у Луцьку планується будівництво містечка для ведмедів з вольєрами, оглядовими терасами, павільйоном, містечка для левів, а також буде зроблено благоустрій усієї території луцького зоопарку. Загальний бюджет заходів і робіт, які будуть профінансовані Європейською Комісією у Луцьку складає понад 15 мільйонів гривень. Усі роботи будуть виконані на конкурсних засадах через тендер, згідно Європейських регламентних процедур.
Наступний проект важливий для нашого міста і лучан – це «Транскордонна взаємодія для запобігання і лікування важких випадків на польсько-українському кордоні». Проект буде реалізований у партнерстві з містом Ленчна. Для Луцька буде закуплено реанімобіль з оснащенням для транспортування й надання кваліфікованої швидкої медичної допомоги хворим. А також буде оснащено сучасними ліжками та обладнанням палати інтенсивної терапії на два ліжко-місця у луцькій міській клінічній лікарні. Для нашого міста цей проект передбачає фінансування у сумі понад 4, 0 мільйона гривень.
Третій проект, на який передбачені фінанси, – покращення надання адміністративних послуг населенню транскордонних регіонів шляхом створення мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Загальний бюджет проекту близько 5 мільйонів гривень. Луцьк буде інвестований в рамках цього проекту на близько 2 мільйони гривень.
Четвертий проект – «Спільна мережа співпраці у сфері культури та соціального захисту з метою розвитку міст з польсько-українського прикордоння». Головний партнер – місто Жешув. Загальний бюджет цього проекту складає близько 400 тисяч євро, з них більше одного мільйона гривень буде інвестовано безпосередньо у місто Луцьк. Головні заходи, які будуть реалізовані в рамках проекту: проведення у Луцьку міжнародного мистецького фестивалю «Арт-територія»; створення інформаційного польсько-українського інтернет-ресурсу, який міститиме базу даних позитивних практик щодо реалізації культурних та соціальних ініціатив; реалізація інформаційно-промоційних заходів: опрацювання Стратегії створення мережі співпраці Жешув-Луцьк- Івано-Франківськ, виготовлення промоційних матеріалів, закупівля сцени, тентового павільйону та 20 виставкових наметів для проведення культурно-мистецьких заходів в Луцьку. Загальна кількість коштів, яку вдалося залучити безпосередньо для міста в рамках програми Добросусідства, складе близько понад 20 мільйонів гривень, які будуть інвестовані в Луцьк у 2013-2014 роках..
Василь Байцим зауважив, вже прийняте рішення Європейською Комісією та Моніторинговим Комітетом, погоджено стартові умови реалізації, план заходів та бюджети по кожному з проектів. Починаючи з цього тижня і до кінця року будуть підписані усі необхідні Угоди як з партнерами, так і з представниками Європейської Комісії і технічним секретаріатом у Варшаві. У 2013-2014 роках Луцьк отримає кошти відповідно до планів робіт, прописаних у проектах, що розроблялись виконавчими органами міської ради протягом останніх двох років.
На конференції «Мистецтво співпраці» було також прийнято рішення про продовження функціонування програми Польща-Білорусь-Україна у наступному бюджетному періоді - 2013-2020 роках. Створена міждержавна робоча група, яка з 2013 року приступить до збору пропозицій щодо майбутніх пріоритетів нової Програми Добросусідства. Луцьк вже подав пропозиції, затверджені міським головою Миколою Романюком. Це розвиток дорожньої інфраструктури прикордонної території; співпраця між культурними, науковими, освітніми та спортивними установами країн-учасниць програми; вирішення екологічних проблем прикордонної території; енергозбереження та реконструкція комунальних комунікацій на прикордонних територіях; підтримка і стимулювання малого та середнього бізнесу, покращення інвестиційного клімату; розвиток туристичної інфраструктури прикордонних територій.
Коментарі
коментарів немає