У Луцькому центрі професійно-технічної освіти №12 відбулося засідання Регіональної міжгалузевої ради з професійно-технічної освіти, -інформує інтернет-видання «Під прицілом».
Директор Луцького центру професійно-технічної освіти №12 Ольга Завадська розповіла, що навчати неповносправних діток з вадами слуху в навчальному закладі почали з 2002 року. Діти з особливими потребами тут опановують професію кравця. За цей час 37 учнів отримали дипломи кравця 4 розряду. Навчання триває 2 роки. Наповненість груп відповідає державним стандартам і становить 8-14 учнів у кожній. Діти з особливими потребами навчаються разом із здоровими учнями.
Ольга Завадська наголосила, що її тішить те, що сьогодні у Луцьку немає проблем із працевлаштуванням таких дітей, адже усі випускники навчального закладу уже забезпечені роботою.
Юрій Стецюк, директор ПТУ № 11 міста Нововлоинськ, розповів, що у закладі, який він очолює учні опановують фах оператора комютерного набору та касира торгового залу. За період впровадження курсу навчили уже близько 100 дітей.
Навчання у ПТУ триває півтора роки. Діти поділені на 2 групи – в одній 11 учнів, в іншій 12. За словами Стецюка, усі неповносправні, які випускаються з навчального закладу – працевлаштовані, однак існує проблема, що часто майбутні роботодавці не хочуть таких дітей брати на практику. Але це питання швидко вирішується.
Стецюк зауважив, що навчання діток з особливими потребами дає змогу залучити їх до суспільного життя, дати їм можливість реалізувати себе.
Завідувач Локачинською філією Оваднівського професійного ліцею Леонід Гомон сказав, що починаючи із 2005 року випускниками навчального закладу стали 135 неповносправних. У ліцеї учні опановують професії муляра-штукатура та кравця. Варто відзначити, що кравецьку справу в навчальному закладі вивчають навіть двоє хлопців.
Леонід Гомон зазначив, що після навчання кожен учень отримує роботу по спеціальності.
Заступник начальника управління освіти Волинської ОДА Георгій Грушка відзначив, що у професійно-технічних навчальних закладах Волині навчається близько 30% дітей, які належать до соціально-незахищених верств населення.
Зі слів заступника голови ради, генерального директора ПАТ «Волинь-АВТО», голови правління Волинського обласного обєднання організації роботодавців Юрія Корольчука, професійно-технічна підготовка орієнтує людину, дає можливість зрозуміти чи правильну професію вона вибрала і чи зможе вона працювати в тому ритмі, який диктує, обраний нею фах.
Коментарі
коментарів немає