У прокуратурі області відбулася міжвідомча нарада правоохоронних та контролюючих органів, на якій обговорено стан дотримання на Волині законодавства щодо поводження з відходами. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.

Розпочинаючи нараду, заступник прокурора області Вадим Веніславський наголосив, що проблеми екологічної безпеки на Волині потребують вжиття органам виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронним та контролюючим органам області узгоджених заходів задля забезпечення належної взаємодії та своєчасного виявлення й реагування на факти порушень природоохоронного законодавства.

Прокурорськими перевірками додержання вимог законодавства у сфері поводження з відходами в області встановлені непоодинокі порушення вимог законодавства при утворенні, розміщенні, видаленні, зберіганні, захороненні та утилізації відходів.

Місцевими державними адміністраціями на Волині не у повній мірі забезпечено виконання регіональних та місцевих цільових програм у сфері поводження з відходами.

Не повсюди забезпечено належне ведення обліку місць видалення відходів, реєстрів їх утворення, оброблення, утилізації, не завжди виконуються вимоги Закону України "Про відходи" щодо виявлення, обліку та вжиття заходів до визначення власників безхазяйних відходів.

Надзвичайно гострою для області є проблема утворення несанкціонованих звалищ сміття. За весь поточний рік в області паспортизовано лише два сміттєзвалища.

Потребує удосконалення взаємодія Державної екологічної інспекції, санітарно-епідеміологічної служби та Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в області.

Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в області не достатньою мірою забезпечено координацію роботи спеціально уповноважених органів у сфері поводження з відходами.

Допускаються випадки неналежного здійснення контролю органами ветеринарної служби області за функціонуванням худобомогильників та біотермічних ям на території області.

Нагальною проблемою є вирішення питання видалення, знешкодження та утилізації на території Волині окремих видів медичних відходів. У порушення вимог закону допускається їх спалювання чи захоронення безпосередньо на території лікувальних закладів та на звалищах і полігонах області.

Державною службою з лікарських засобів у Волинській області не завжди здійснюється контроль за виконанням правил утилізації та знищення недоброякісної лікарської продукції суб’єктами господарювання.