В стінах волинського «Білого дому» відбулося засідання обласної комісії головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках в кабінеті начальника, – інформує інтернет-видання «Під прицілом».
У ході засідання, заступник голови Волинської ОДА Сергій Ющак наголосив, що членів комісії не можна заміняти, до того ж ніхто не може посилати на засідання заступників та інших працівників відомств, навіть з дорученнями. За його словами, на членів комісії покладена важлива функція – нарахування пенсій ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.
Сергій Ющак зазначив, що наразі існує проблема з архівними документами. Потрібно знайти всі відомості та документи, аби правильно нарахувати пенсії чорнобильцям. До цього потрібно залучити працівників різних місцевих та столичних архівів. За його словами, зараз багато людей, які претендують на отримання додаткових «чорнобильських» надбавок до пенсії, однак дуже важливо розібратися, чи ця людина має право на отримання цих коштів.
Зі слів членів комісії, питання виплати пенсій ліквідаторам дуже важливе та потребує детальної та пильної роботи. Там існує багато нюансів, які потрібно вирішити. Зокрема, під час засідання стало відомо, що багато підприємств, де працювали ліквідатори-інваліди, наразі уже не існують, і в архівах немає відповідних документів про суму заробітної палати, премій, надбавок. В такому випадку архів має видати довідку про відсутність у ньому відомостей про ці кошти. Тоді фахівці з управління праці згідно існуючого механізму нарахування заробітної плати повинні розподілити ці кошти.
Ще один важливий момент, який озвучили члени комісії, кошти нараховуватимуться не за кількість місяців, а за кожен день, за який пропрацював ліквідатор. Також будуть враховуватися зони, в яких вони перебували.
Заступник голови Волинської ОДА Сергій Ющак повідомив, що дане питання вимагає додаткового доопрацювання. Якщо члени комісії не дійдуть згоди самотужки, доведеться звертатися за допомогою до відповідного відомства у Кабінеті міністрів України.
Важливим моментом, зі слів членів комісії є те, що кожен ліквідатор, який претендує на додаткові виплати повинен мати 6 різних документів та довідок. Однак, через відсутність у ліквідатора хоча б 1 довідки, пакет документів прийматися не буде взагалі і він не зможе претендувати на надбавку до пенсії.
Коментарі
коментарів немає