У Луцьку відбулася колегія з головними лікарями міста на тему: «Організація роботи кардіологічної служби у м. Луцьку та впровадження новітніх методик у лікуванні хворих з кардіологічною патологією. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Колегія приурочена 20 річниці від введення в дію Постанови ВР N 2802-XII від 19.11.92 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я».

Завідувач відділення кардіології Луцької міської клінічної лікарні Марія Романів повідомила, що серцево-судинні захворювання у нас становлять 67% від усіх інших захворювань. Однак у Луцьку всього 30% пацієнтів з артеріальними хворобами взяті на відповідний медичний облік.

На колегії було повідомлено, що в рамках виконання заходів республіканської програми боротьби з серцево-судинними захворюваннями за кошти державного бюджету в 2012 році придбаний 16-сканний комп'ютерний томограф. Наявність вказаного обладнання значно покращує діагностичні та лікувальні можливості лікарні. За кошти обласного бюджету в рамках виконання заходів відповідної обласної програми «Волинькард» закуплено та встановлено моніторну станцію для палат інтенсивної терапії відділення кардіології Луцької міської клінічної лікарні вартістю 200 000 грн. Наявність станції значно покращило можливості моніторного спостереження за пацієнтами з інфарктом міокарда та іншими невідкладними кардіологічними станами. Крім того, кардіологічне відділення лікарні – єдине в області, що має 20 інфарктних ліжок і палату інтенсивної терапії на 6 ліжок з цілодобовим лікарським і сестринським постом. В палаті інтенсивної терапії в цьому році встановлено сучасну систему дистанційного моніторингу стану пацієнтів.

Завідувач консультативного відділення терапевтичного профілю Луцької міської поліклініки № 1 Тетяна Редзій окреслила ситуацію ендокринологічних захворювань міста та надала рекомендації щодо покращення ситуації і надання ендокринологічної допомоги.

Зокрема Тетяна Редзій повідомила, що в місті біля 50% захворювань на цукровий діабет недіагностовані. Багато людей, котрі приймають ліки для пониження цукру не стоять на медичному обліку. У Луцьку, як і у всьому світі, росте кількість ускладнень від наслідків цукрового діабету. До того ж почали фіксувати захворювання діабетом у дітей. Разом із тим в місті прослідковується тенденція до зменшення зобних патологій. Це зумовлено збільшенням споживання йоду населенням. Свою роль в цій ситуації відіграла й соціальна реклама профілактики йододифіциту.

Для розв’язання цих проблем з кожним роком на 10 % збільшується кількість людей, котрих забезпечують цукрознижувальними препаратами за рахунок державних коштів. На громадських засадах проводиться санітарно-просвітницька і профілактична робота.