У Луцькій міській раді виникли проблеми через медицину. Про це стало відомо під час засідання 34 сесії у стінах муніципалітету, - інформує інтернет-видання «Під прицілом».
Обранці міської громади ось уже другу годину не можуть погодити питання щодо проекту рішення «Про реорганізацію комунальних лікувально-профілактичних закладів». Начальник управління охорони здоров'я міської ради Федір Кошель розповів, що згідно указу Президента України в обласному центрі Волині за рахунок злиття трьох медичних закладів в нашому місті утворять нову медичну структуру Луцький центр надання первинної медико-санітарної допомоги, який діятиме на базі Поліклініки № 3.
Після доповіді Кошеля депутати просто «налетіли» на нього із чималою кількістю запитань. Його звинуватили у відсутності конкретно прописаної міської схеми реформування медзакладів. Зокрема, зауважили, що виконком не в праві приймати рішення щодо створення нових структур чи реорганізації існуючих. Це може здійснювати лише сесія міськради.
Перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук став на захист Кошеля і розповів, що дійсно на виконкомі розглядалося таке питання, однак члени виконкому не погодили його, а лише взяли до відома та порекомендували проводити реформу поетапно.
Зі слів депутатів, реформа непродумана, недосконала. Зокрема, «свободівець» Андрій Калахан висловив думку, що згідно плану Центр буде обслуговувати велику кількість людей. А схеми маршрутів, як пацієнту добратися до нього – немає. За словами Калахана, здоров'я виборців – для кожного депутата – понад усе. Він зазначив, що перед тим як приймати будь-яке рішення потрібно чітко продумати його і зважити всі нюанси.
Деякі депутати висловили думку про те, що розглядаючи питання, вони «місять воду у ступі» і займаються безпідставним обговоренням. Депутат Василь Гриб наголосив, що головна проблема реформ - у недостатності фінансування.
Богдан Шиба наголосив, щоб до наступної сесії Федір Кошель підготував схему реформування, а на сесії вирішать чи затверджувати її, чи ні. Його підтримав депутат Юрій Вега, який запропонував зняти рішення з розгляду і дочекатися, коли з'явиться програма реформування. За його словами, варто діяти згідно закону – спочатку проект, потім погодження та затвердження.
«Нам треба хвилиною мовчання вшанувати членів виконкому, які перевищили свої повноваження. Навіщо нам виступи лікарів в сесійній залі. Невже вони думають, що ми сліпі кошенята, і не бачимо, що рішення важливе. Однак треба працювати за законом» - зазначив Андрій Осіпов.
Тож Осіпов, запропонував не знімати рішення з розгляду, а прийняти за основу, а тоді внести зміни, якими скасувати рішення виконкому і таким чином «захистити мандати, які нам довірили виборці».
Депутатки Галина Кравчук і Тетяна Дємєнтьєва закликали депутатів пожаліти людей , надати їм можливість працювати. Їх підтримав і Святослав Кравчук, який запевнив, що ця реформа покликана лише на покращення життя і здоров'я людей .
Рішення прийняли за основу, внесли поправки, однак, вцілому не проголосували
Коментарі
коментарів немає