В Луцькій районній бібліотеці відбулося засідання “круглого столу” на тему: “Сучасні механізми протидії насильству в сім’ї” для спеціалістів відділів у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрацій, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, служб дільничних інспекторів у рамках реалізації проекту “Впровадження дієвих механізмів протидії насильству в сім’ї у місцевих громадах області”, - інформує інтернет-видання «Під прицілом».
На захід були запрошені фахівці соціальної допомоги районних Центрів соціальних служб, психологи, правоохоронці.
Засідання відбулося в рамках Міжнародної акції «16 днів протидії гендерному насильству». Як стало відомо під час заходу, такий семінар відбувається на Волині уже вчетверте.
За словами організаторів круглого столу, проблема насильства в сімї – це важка, закрита та недопрацьована тема. І якщо не розпочати нею займатися, то вона ще довгий час буде «мучити» суспільство.
За словами присутнього на засіданні практикуючого психолога, насилля може поділятися на кілька видів та мати різні прояви. Воно є циклічним – якщо раз трапилося, то неодмінно повториться через певний час.
Отож, головною метою засідання є спроба знайти шляхи вирішення проблем насилля в сімї та продумати методи його профілактики та викорінення з нашого суспільства.
Під час заходу пробемами , які існують у їхній галузі, поділилися і фахівці соціальної допомоги з районів.
За їхніми словами, основна проблема – це людський фактор. Обов'язок соціального працівника - знайти на території району проблемні сімї і проводити з ними корекційну роботу. Складність полягає в тому, що часто кривдники вважають, що їм не потрібна допомога зі сторони, і виганяють фахівців зі свого помешкання.
Ще одним важливим недоліком в роботі соцпрацівника є відсутність спеціальних приміщень, кімнат чи кабінетів, де б ті могли надавати консультаційні та психологічні послуги для жертв насилля та їх кривдників. Зі слів представника Центру соціальних служб Луцького району, на обліку в цій структурі стоїть 44 особи, 8 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та 1 сімя, яка знаходиться під опікою Центру, тому що в ній виховується неповнолітня дитина.
Також працівники соцслужби скаржаться на брак кваліфікованих кадрів, психологів та психотерапевтів та на недостатнє фінансування їх сфери.
Коментарі
місцевий
29.11.2012 12:28:52
Не прблему треба обговорювати, а причини її виникнення.