Надзвичайний і Уповноважений Посол Королівства Данія в Україні Мікаель Борг-Хансен і Перший заступник начальника Департаменту карного розшуку МВС України полковник міліції Сергій Редька за сприяння Голови Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Манфреда Профазі під час Шостої Церемонії нагородження за особливі заслуги у протидії торгівлі людьми вручили луцьким правоохоронцям Нагороду за професіоналізм у правоохоронній сфері. Про це повідомило УЗГ МВС України.
«Шоста Церемонія нагородження за особливі заслуги у протидії торгівлі людьми в Україні проводиться з нагоди Міжнародного дня боротьби за скасування рабства», – розпочав свій виступ Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі. «І хоча першу Конвенцію ООН про боротьбу з торгівлею людьми було прийнято понад 60 років тому, торгівля людьми залишається одним із найгірших порушень прав людини».
Завдяки професіоналізму та відданості своєму службовому обов’язку працівників відділу боротьби з торгівлею людьми та злочинами проти моральності Управління карного розшуку УМВС України у Волинській області, а саме начальника підрозділу полковника міліції Петра Шпиги, заступника начальника підполковника міліції Олександра Мельничука та старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ підполковника міліції Віктора Кравчука – злочин було розкрито, а потерпілих врятовано від жахливих умов рабства.
Проти експлуататорів міліціонери порушили кримінальну справу за торгівлю людьми, а потерпілі досі продовжують отримувати медичну, психологічну та соціальну допомогу в рамках Програми MOM із реінтеграції осіб, які постраждали від торгівлі людьми.
Між тим, за словами начальника Управління боротьби з торгівлею людьми та злочинами проти моральності Департаменту карного розшуку МВС України Олександра Мельникова, нині жодна країна не має імунітету від цієї надто актуальної проблеми. Україна, звісно, не є виключенням. Зловмисники змінюють форми і методи своєї протиправної діяльності, насамперед, вони шукають нові можливості для вербування і переправлення за кордон людей для їх нещадної трудової або сексуальної експлуатації.
«Лише цьогоріч працівники служби виявили 150 фактів, пов’язаних із торгівлею людьми, припинено протиправну діяльність 6 організованих злочинних груп, виявлено 180 потерпілих, з яких 14 дітей. І це лише початок, далі – повсякденна копітка робота задля цілковитого вирішення проблеми», – підсумував Олександр Мельников.
Коментарі
коментарів немає