Вирубка аварійно небезпечних дерев у Луцьку здійснюється Комунальним підприємством «Зелене господарство міста Луцька» на замовлення Департаменту житлово-комунального господарства і будівництва Луцької міської ради. Досить часто у лучан виникає питання куди ж діваються зрізані дерева, які мають енергетичну цінність як дрова. Кореспонденти інтернет-видання «Під прицілом» вирішили з’ясувати це.
Подібні роботи у місті проводяться з відома Департаменту житлово-комунального господарства і будівництва Луцької міської ради, зокрема його підрозділу відділу по благоустрою. За словами його начальника Ольги Люфт вирубка проводиться найчастіше у відповідності до планової зрізки зелених сухостоїв. Проте часто такі роботи доводиться здійснювати за відповідних телефонних звернень лучан, коли старі насадження створюють аварійну ситуацію на вулиці чи на прибудинковій території.
«Отримана в такий спосіб деревина, або точніше дрова, передається для користування соціально незахищеним верствам населення. Коли зрізані сухостої непридатні для обігріву помешкань, то трухле дерево переробляється на органічне добриво і використовується за призначенням», - підсумувала Ольга Люфт.
Коментарі
Іван
06.12.2012 21:02:36
А чи можливо вияснити, наприклад: кількість м3 зрізаного та кількість переданого "для користування соціально незахищеним верствам населення". Вважаю - не співпаде в рази. А де діли ?
Сара
07.12.2012 08:48:16
Серйозна тема!А куди діваються запчасті від обрізання...?
Іван
07.12.2012 16:39:52
Сара: - !00%
Степан
07.12.2012 09:33:45
Панове інтернет- журналісти Вас нещодавно запитували де поділась фальшива горілка, яку виявила податкова і яка декілька місяців поступала в торгову мережу-а від Вас "ні пари з вуст", дерева зрізані безумовно важливе питання...
Анатолій Бідзюра, Нововолинськ
08.12.2012 10:00:13
Важке питання. Я ось вже три роки, б'юсь як риба об лід. Міський голова В.Сапожніков, із недоторканних і "святих", не хоче давати відповіді, а куди ж дівається деревина? Ніхто її не обліковує - сотні кубометрів, не оцінює і не ставить на прихід. Схоже, дерева ріжуть, аж тріщить, несанкціоновано. Скоро пташка не заспіває. У нас у Нововолинську є таке собі, польсько-австрійське "Кроно-УА", що спеціалізується на виготовленні дерево-тріскових плит для меблевої промисловості... Колишній прокурор Нововолинська (тепер Турійського району) О.Сліпчук писав мені такі легендарні відписки, що я збираюся їх видати окремою збіркою під назвою "Творчість бюрократа". Люди! У цій, так би мовити державі, є влада??
Шьефан, Луцьк
08.12.2012 19:57:47
Що ви брешете? Який сухостій, які трухляві дерева, соціально незахищені... і органічне добриво? Зрізають абсолюно здорові дерева, а деревину - наліво, гроші у кишені. Немає ніякої планової вирубки. Ріжуть найкраще. І продають. Особливо у Нововолинську.
Петро
10.12.2012 18:27:18
Знаю в Рожищах фірму, куда возять ті дерева. Казали - по 60-80 кубів в день. Роблять шпон та відправляють на Польщу. Нашо б вони возили сухостій ?
Вибор
12.12.2012 16:36:31
Трухле дерево переробляється на органічне добриво. Цікаво: де це робиться, кому й по якій ціні продається, де використовується. А якщо керівник з благоустрію - говорить неправду, то з якою метою - щось приховує, когось прикриває, чи щось відробляє? Явка з повинною в прокуратуру - мабуть сьогодні ще можлива, правда?