Сьогодні в Луцьку, у приміщення генерального консульства Республіки Польща в Україні відбулася міжнародна конференція на тему: «Межі польсько-української співпраці. Можливості. Бар’єри. Стратегії». Організатори конференції – Комітет Комунального господарства Національної Торгово-промислової Палати у Варшаві та Вища Банківська Школа в Торуні. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Робота конференції розпочалася з виступу Генерального Консула Республіки Польща в місті Луцьку Кшиштофа Савіцького та ректора Вищої Банківської Школи в Торуні Яна Глуховскі. Від волинської влади учасників конференції привітав заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Едуард Стоєв та мер міста Луцька Микола Романюк.

Однією з тем конференції було міжрегіональне міжнародне співробітництво в 2014–2020 роках. Голова Комітету Комунального Господарства Національної Торгово-промислової Палати у Варшаві Зенон Кічка, начальник Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції, керівник Секретаріату Єврорегіону Буг Андрій Ломага та директор Секретеріату Асоціації місцевих органів самоврядування Єврорегіон Буг Галина Грабарчук окреслили перспективи польсько-українського співробітництва в рамках програми Польща – Білорусь – Україна та Єврорегіон Буг.

Ще однією темою обговорення стала співпраця Калинсько-Островської агломерації Польщі з прикордонними регіонами України (Шацьком, Турійськом, Ковелем), а також містом Луцьком.

Не залишили на конференції поза увагою і науковий аспект міжнародних відносин та українсько-польського співробітництва зокрема. За участі ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігоря Коцана обговорили пропозиції щодо співпраці у спільних проектах для вищих навчальних закладів Волинської області, а також обмін досвідом з навчальними закладами та установами з Варшави, Торуні, Брюсселя, Парижу та Берліну.

Як підсумок, стало підписання протоколів про наміри співпраці між Вищою Банківською Школою в місті Торунь, Східноєвропейським національним університетом ім. Лесі Українки та Комітетом Комунального господарства Національної Торгово-промислової Палати у Варшаві.