Традиційно до різдвяних свят Волинський краєзнавчий музей проводить обласний конкурс новорічно-різдвяної атрибутики. Започаткували змагання 10 років тому, на основі поданих робіт в музеї створили виставку “Святвечір”. Учасники дев’ятого обласного конкурсу різдвяно-новорічних атрибутів сповна проявили свою винахідливість. Для створення вертепів, масок ряджених, дідухів і різдвяних композицій автори, а це діти і дорослі, використали різні природні матеріали і техніки декоративного мистецтва. Найбільше на виставці — вертепних шопок, - йдеться на сайті Волинської ОДТРК.
Немає на виставці й жодної однакової різдвяної зірки. Вони виготовлені з лози, соломи, деревини чи трави. Крім того, на почесному місці дідухи — незамінні атрибути Святвечора. До речі, саме дідухи, або як їх ще називають колядуни чи снопи, цілком можуть замінити вдома ялинку. Символіка Святвечора — також на витинанках, а ще — у характерних для волинського краю павуках і ангелах, які раніше служили для захисту від усього недоброго. Окрім того, аби вберегтися від злих духів, наші предки виготовляли маски.
Наймайстернішу серед двохсот робіт мають визначити до 10 січня. Цього дня в музеї оголосять переможців конкурсу новорічно-різдвяної атрибутики.
Коментарі
коментарів немає