Шкільні психологи обласного центру Волині за круглим столом вирішували проблеми насилля в сім’ї. Про це йдеться на сайті ВОДТРК.
Психологи луцьких шкіл часто збираються за круглим столом для пошуку шляхів розв’язання проблем виховання дітей. Тема чергової зустрічі: “Профілактика конфліктів”. «Насильство над дітьми в сім’ї, школі чи на вулиці формує їх характер із низькою самооцінкою, призводить до депресій чи породження нового насильства. Ця проблема на державному рівні ще мало досліджена, бо немає відповідних системних механізмів, щоб запобігти таким негативним явищам в суспільстві», – запевняє завідувачка Луцького міського центру практичної психології Ольга Матвійчук.
Луцькі психологи разом із працівниками міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розробили спеціальні індикатори визначення насилля в сім’ї. З ними ознайомлюють і педагогів. Перші ознаки насилля над дітьми – це їх замкненість, депресивний стан, головні болі, занижена самооцінка, відсутність інтересу до усього, що відбувається навколо. Також, щоб краще зрозуміти стосунки у сім’ї, дітям і батькам проводять спеціальні тести. Саме така робота – психолог-дитина-батьки – дає найкращий результат у вирішенні конфліктних ситуацій, – запевняють фахівці.
Психологи розповідають, що найбільше зерно, яке у майбутньому проростає агресією – неправильне виховання дітей. Учасники семінару вважають за необхідне запросити батьків звертатися за потреби до шкільного психолога, який проконсультує, проведе тренінги “Як порозумітися з дитиною, як навчитися долати складні життєві ситуації”.
Коментарі
коментарів немає