Сьогодні у Палаці культури м. Луцька за ініціативи депутата Луцької міської ради Андрія Осіпова відбулося обговорення реформування системи охорони здоров’я. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».
Участь у заході окрім Андрія Осіпова взяв Богдан Шиба, представники ЗМІ та ініціативна громадськість.
Нагадаємо, що в 2012 році в Україні було прийнято рішення про реформування галузі охорони здоров'я. Ідея полягає в тому, що система звернення за допомогою до медичних закладів, яка існує нині, буде змінена. Замість звичних поліклінік будуть створені амбулаторії сімейної медицини. Вони плануються розміщуватись ближче до віддалених районів, і функції даних установ будуть зводитись до консультативної роботи. Тобто у разі виникнення проблем зі здоров’ям в першу чергу хворому доведеться звернутись до свого сімейного лікаря. Подальший хід лікування вирішуватиме саме він: або він особисто призначатиме лікування, або ж даватиме скерування до вузькопрофільного спеціаліста у поліклініку.
Дана реформа наразі в Україні має експериментальний характер, і впроваджується в життя лише в чотирьох областях (Волинська область не входить у цей перелік). З огляду на її ефективність з 1 січня 2015 року реформа має впроваджуватись на території всієї України.
Попри те, що експериментальний термін випробування нової системи ще не пройшов - у Луцьку вирішили «побігти поперед батька в пекло». Так Виконавчим комітетом Луцької міської ради, була підготовлена «Схема реформування первинного рівня надання медичної допомоги на 2012 р. у м. Луцьку», яку було проведено через міську раду, та далі тим самим виконкомом було прийнято рішення про реорганізацію комунальних лікувально-профілактичних закладів.
Тож замість того, аби дочекатись реальних висновків про потребу даної реформи - міська рада вирішила не чекати, а проводити данні зміни самостійно.
Ці зміни, за словами Андрія Осіпова суттєво вплинуть на 50000 мешканців м. Луцька, адже саме реформування почнеться з міської поліклініки №3. Замість того, щоб надавати повну медичну допомогу, в поліклініці залишаться тільки сімейні лікарі, а до спеціалістів прийдеться їхати в інший медичний заклад.
Андрій Осіпов у цьому вбачає неабияку проблему. По-перше, пришвидшення реформи владними структурами не навіяно ефективністю даних заходів – у цьому радше є якийсь фінансовий інтерес. В міському бюджеті є недостача коштів на медичне забезпечення мешканців, що призвело до питання економії бюджетних ресурсів. На переконання Андрія Осіпова, міська влада таким чином намагається «залатати дірки». Наразі депутат вже подав позов до суду, аби зазначене рішення виконкому було відхилено.
На обговоренні виступив Богдан Шиба, який представив свій проект вирішення даного питання. Екс-мер Луцька, і нинішній депутат міськради пропонує таки створити амбулаторії з сімейними лікарями, але не змінювати повноваження поліклініки №3. Мовляв це буде тільки на користь відвідувачам зазначеного закладу.
Андрій Осіпов рішення Луцького міськвиконкому вважає незаконним і буде робити все що від нього залежить, аби від такого «реформування» не постраждали самі пацієнти, а в бюджеті не виникло величезних дір.
Коментарі
коментарів немає