У Луцькій міській раді відбувся «круглий стіл» на тему вирішення проблемних питань у взаєминах ОСББ з обслуговуючими організаціями, який має на меті врегулювати відносини між Луцьким ОСББ та ПАТ «Волиньгаз», - інформує інтернет-видання «Під прицілом».
За словами представників ПАТ «Волиньгаз», положення договорів на проведення перевірок внутрішніх газових мереж у будинках були затверджені ще 1997 року і відтоді не змінювалися. Вони є типовими для усіх суб'єктів господарської діяльності. Однак у 2001 році у Луцьку з'явились ОСББ, де специфіка надання послуг має деякі відмінності. Тому і виникла необхідність внести зміни у договір, адже переробити типову форму договору неможливо. Можна лише внести правки в деякі його пункти.
Зі слів представників Асоціації ОСББ, до цього часу необхідності переоформлювати договір не виникало, проте наразі ситуація змінилась.
ПАТ «Волиньобленерго» щороку проводить планові перевірки у будинках. Однак виникає проблема, що голови ОСББ не надають їм доступу до квартир, підвальних приміщень та горищ, натомість мешканці ОСББ самі викликають підрядників, які перевіряють стан мереж у квартирах, звичайно ж за окрему плату. Адже на їхню думку, приватні організації, які мають ліцензію на здійснення таких робіт зроблять цю справу якісніше, а не просто задокументують на папері, що просто відбулася перевірка. Натомість підрядники видають кожному мешканцю, чию квартиру вони перевірили, спеціальні акти перевірки. Потому всі ці документи мають надаватися «Волиньгазу»
Проте, працівники ПАТ «Волиньгазу» стверджують, що згідно положень кожен будинок повинен «здати» колективний акт перевірки всього будинку, а не окремо взятих квартир.
За словами представників «Волиньгазу» наразі 28 ОСББ ще не здали відповідні акти. До цього списку належить і ОСББ «Лучани», головою якого є Юлія Сабатюк. Однак, вона стверджує, що всі акти перевірок є у людей «на руках». І при потребі вона "збере у всіх мешканців документи і принесе «Волиньгазу»".
Саме питання перевірки внутрішніх мереж газопроводу і стало ключовою проблемою для внесення змін до договору.
Під час засідання «круглого столу» виникла майже годинна суперечка між представниками «Волиньгазу» та ОСББ. Однак, конфлікт припинила заступник Луцького міського голови Лариса Соколовська, яка пояснила, що від укладання договору – нікуди не втекти, але оскільки виникли такі непорозуміння та розбіжності вона запропонувала кожній стороні на основі існуючого документу написати власний зразок договору, і вписати або вилучити ті пункти, які вони вважають за потрібне, а потім, так би мовити, «зліпити» один спільний варіант, який би влаштовував і «Волиньгаз» і Асоціацію ОСББ.
Коментарі
коментарів немає