В Україні з 1 січня запрацювала публічна кадастрова карта. Інформацію про земельні ділянки в онлайн-режимі може побачити кожен охочий на офіційному веб-сайті Держземагентства за адресою http://map.dazru.gov.ua/kadastrova-karta. Яка ж інформація наразі є у відкритому доступі для українців, дізнавалися «Відомості».
Публічна кадастрова карта містить великий обсяг інформації. Наразі, як розповів завідувач сектора зв’язків із громадськістю Держземагентства у Волинській області Сергій Жучко, на неї нанесено кордон України, межі областей, районів, земельні ділянки та їх межі, кадастровий номер ділянки, форму власності, цільове призначення, площу. Не зможуть громадяни побачити на мапі у відкритому доступі лише прізвища власників земельних ділянок.
— Карта ще буде заповнюватися, — зазначив Сергій Жучко. — Приміром, на неї ще будуть накладені карти розмежування земель державної і комунальної власності. В області на сьогодні роботи з розмежування проводяться на території 79 сільських рад 15 районів. Це становить більше 19% загальної кількості. Замовлено 217 проектів землеустрою, а розроблено 87. За цим показником Волинь посідає четверте місце в Україні. Сьогодні ж на карті можна побачити лише приватизовані земельні ділянки. Причому приватизовані після 2000 року, відколи ділянкам почали присвоювати кадастровий номер. Хочу наголосити, що на Волині сьогодні всі наявні карти адміністративного поділу відскановані на 100%.
Спеціаліст Держземагентства наголосив, що, вводячи публічну кадастрову карту, Україна йде тим шляхом, який уже пройшли країни Європи 10 років тому. За один день внести всі відомості неможливо. Тому кадастрова карта буде постійно доповнюватися. Зокрема, накладатиметься інформація про надра, комунікації і мережі, будови, водні та лісові ресурси тощо.
Позитивним моментом є те, що кожен власник земельної ділянки, який побачить, що на кадастровій карті подана недостовірна інформація, зможе одразу ж в електронному режимі внести дані для її виправлення.
— У верхньому правому кутку карти розміщена кнопка «Зворотній зв’язок», — пояснив Сергій Жучко. — Громадянин за її допомогою може внести уточнені дані про свою земельну ділянку, заповнивши відповідні поля.
До речі, перевірити дані про свою земельну ділянку на карті буде не зайвим. Особливо тим, хто має власність у рекреаційних місцях. Приміром, згідно з даними карти, земельні ділянки біля Світязя з боку села Пульмо призначені для ведення особистого селянського господарства. Це означає, що розпочинати будівництво на них заборонено. Проте насправді замість моркви та картоплі там виростають будиночки. Отже, або карта містить помилки, або є робота для прокурорів. Так само, до речі, вони можуть поцікавитись, як землі приватної власності для ведення особистого селянського господарства змогли опинитись у зоні, позначеній зеленим кольором (ліси), у селі Мельники того ж таки Шацького району. Та що там ліси! Саме дно озера Світязь, відповідно до карти, також належить до земель для ведення особистого селянського господарства. Правда, власність тут — державна.
Коментарі
петро
27.01.2013 19:19:49
ну і намутили хлопці база кадастру зареєстрована в мінюсті? віники віники.