Лучани масово нехтують правилами безпеки експлуатації газових труб. Більше того – порушники відмовляються реагувати на приписи контролюючих служб. Про це заявляють у дирекції ПАТ «Волиньгаз», - інформує «Під прицілом».

Таким чином, співробітники ПАТ «Волиньгаз» провели для представників ЗМІ рейд по об’єктах, які роками працюють з порушеннями і відмовляються виправляти їх.

За словами начальника управління по газопостачанню та газифікації м. Луцька і Луцького району Руслана Сахарчука лучани допускають нехтувати правилами безпеки не лише під час будівництва нерухомих об’єктів, а й під час експлуатації. Так наприклад є проблема на ринках «Варшавський» та «Завокзальний», вздовж яких простягається великий газопровід. Проте це не завадило «Облспоживспілці» розташувати на трубі високого тиску контейнери підприємців. За правилами техніки безпеки, споруди дозволено розташовувати не менше, ніж за 2 метри від газопроводу. На ринку ж частина контейнерів стоять за 1,2 метри, або прямісінько над самою газовою трубою.

За словами газовиків, таких порушень у Луцьку багато, проте мало хто реагує на приписи контролерів. Так зокрема є проблеми і з зовнішніми газовими трубами, які находяться над поверхнею землі. Серед найпоширеніших порушень експлуатації газових мереж це замурування труб у стіни та самовільне блокування доступу до кранів подачі газу до будівлі. Справа в тому, що власники споруд при переплануванні чи добудові часто не беруть до уваги те, що і газопровід потрібно переносити, тож здебільшого вони нехтують цим. В результаті таких дій газові труби замуровують у стіни, що є дуже небезпечно. Разом з тим, власники споруд часто при переплануванні забудовують крани подачі газу і унеможливлюють доступ газовиків до них. Тож у разі надзвичайної ситуації працівники «Волиньгазу» не зможуть дістатись до них і перекрити подачу блакитного палива до будинку. Це може призвести до катастрофічних наслідків, проте власники цим чомусь не переймаються.

За словами співробітників ПАТ «Волиньгаз» вони неодноразово виносять приписи власникам таких об’єктів, однак ні вони, ні інші контролюючі органи не можуть ліквідувати таких порушень самостійно. Що ж до самих порушників, то вони ігнорують здебільшого такі зауваження. Іншого впливу на них ніхто не має, адже штрафи за подібні порушення не передбачені – єдине можливе вирішення – виправлення. В інакшому разі «волиньгазівці» обіцяють відключати газ на об’єктах-порушниках, якщо ті не дослухаються до зауважень.