Природний газ сьогодні для багатьох мешканців Волині став невід’ємною складовою побуту. І хоч ціни на нього зростають, відмовлятися від цього блага цивілізації волиняни не поспішають, адже що не кажіть, а знайти паливо, яким буде так комфортно і зручно користуватися неможливо. І скільки б сьогодні не говорили про енергозберігаючі технології, газ залишається найвитребуванішим засобом обігріву житла, без нього просто неможливе виробництво на багатьох підприємствах, - повідомляється на сайті Волиньгазу.
Поряд з тим, не варто забувати, що поклади газу невблаганно скорочуються, тому користуватися природним газом нам необхідно заощадливо і з розумом. Більшість волинян саме з таким підходом і ставляться до блакитного палива. Однак є серед споживачів такі, що вважають себе «розумнішими» за інших. Нерідко вони вдаються до крадіжок газу, самовільно встановлюють опалювальні прилади, неналежно використовують природне паливо. Однак усе це тільки півбіди. Бо є ще одна сторона медалі – такі хитромудрі споживачі нерідко піддають небезпеці оточуючих. Прикладів неналежного використання газу в Україні сьогодні більш, ніж достатньо…
Скажіть, хіба вам не образливо, коли ви, перекроюючи свій сімейний бюджет, справно платите за спожите паливо, а сусід, який має цілий автопарк і триповерховий будинок просто краде газ або ж не сплачує за нього роками? Хіба вас не зачіпає, коли хтось, отримавши «по блату» субсидію, опалює своє житло взимку так, що відчиняє двері і вікна? Хіба це не та сама крадіжка газу? Газові злодії топчуть гідність тих людей, які попри фінансову скруту справно платять за газ.
Влітку, коли споживання газу незначне, люди не ризикують красти його задля економії кількох гривень. Проте, із настанням холодів прагнення наживи зростає і окремі абоненти вдаються до різних маніпуляцій із лічильником чи газопроводом біля будинку. Способи крадіжок газу удосконалюються і, часом, їх виявлення потребує колективної роботи газовиків та тих чесних людей, які стали свідками крадіжки газу.
Нерідко, люди самі телефонують в газове господарство і повідомляють про факти крадіжки газу чи його неналежне використання. Газовики дуже вдячні споживачам за таку інформацію.
Віднедавна у газовому господарстві Волині відкрили «телефон довіри», куди можна зателефонувати і повідомити про подібні факти. Таке рішення спершу викликало неоднозначну реакцію у деяких споживачів. Однак, з часом кожна людина починає розуміти, що виявити злодія – означає подбати про колективну газову безпеку та вплинути на загальний стан моралі суспільства. Промовчати, залишитись осторонь – означає підготовити грунт для вчинення сотні інших злочинів.
Газовики гарантують анонімність тим людям, які повідомили про крадіжку газу. При цьому, якщо факт крадіжки підтверджується, для людини, яка попередила газовий злочин, передбачена винагорода - безкоштовне користування газом протягом одного місяця. Адже газовикам простіше виплатити винагороду за попередження крадіжки газу, аніж сплачувати нанесені збитки.
Коментарі
Віталій Георгійович
13.03.2013 22:22:27
Забули написати в даній статті що дане підприємство, теж є "м'ягким та пухнастим". Наприклад в мене зняли газовий лічильник на планову перевірку, в акті про демонтаж не було відміток про в втручання, акт про виявлені порушення та акт про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи за формами додатків 1 та 2, передбачених Положенням про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу у побуті, яке затверджено наказом Мінпаливенерго від 27.12.05 №619 та зареєстровано в Міністерстві юстиції від 20.01.06 за №53/ 11927 (далі – Положення), працівниками ПАТ “Волиньгаз” висловлено не було. Через місяць мене повідомили, що треба їхати їхати на експертизу. Коли прибув то лічильник був не упакований, і при мені почали щось крутити, і доказувати що там є ніби якісь царапити. І почали складати акт... Слід зазначити, що згідно з п.3.2.2 Положення, підставою для проведення експертизи лічильника газу та відшкодування збитків за її результатами є оформлений належним чином Акт про виявлені порушення. Оскільки, вищезгадані акти про виявлені порушення та про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи працівниками ПАТ “Волиньгаз” при знятті лічильника газу не оформлювались, тому всі подальші дії ПАТ “Волиньгаз”, пов’язані із проведенням експертизи лічильника газу з оформленням відповідного акта, а також щодо здійснення штрафних нарахувань за її результатами є такими, що не відповідають вимогам Положення. На даний момент справа про те що "Волиньгаз" не правомірно видав штраф розглядається в суді. Хай шукають винних а не "розволять" всі підряд. Чи їм просто треба виконати план?
місцевий
14.03.2013 15:03:51
Абсолютно згідний із попередником. Теперішній "Волиньгаз" після приватизації - ще та контора. Ач як розпереживалися за Фірташеве майно. Зробили з даної організації таке собі НКВД. Заставляють своїх працівників під час перевірок по квартирам і будинкам, "сексотити" на самовільно встановлені колонки чи інші газові прилади, а потім за це дерти немалі гроші погрожуючи відключенням від мережі. Впевнений, що люди, які там працюють не винні, але їх керівництво ( не місцеве, вони також виконують волю власників), а те, що їх приватизувало, - ось вони добра ........ота !!!