Впродовж січня в Луцьку було зафіксовано 3 випадки сальмонельозу. Інформацію про захворювання дошкільнят підтвердив начальник міського управління охорони здоров'я Федір Кошель, - інформує "Під прицілом".

 Зокрема три випадки захворювання на сальмонельоз було виявленов дитячому садку №7. За словами завідувача ДНЗ в якому стався спалах, у двох діток хворобу було зафіксовано 18 січня, і ще один випадок трішки пізніше.

Інформацію про спалах захворюваності на сальмонельоз у дошкільному закладі відповідні органи коментувати відмовляються. Більше того головний лікар інфекційної лікарні Петро Гайдучик відмовився спілкуватись з журналістами з приводу цього питання. Однак, як нам стало відомо діти, хворі на сальмонельоз наразі ще перебувають в медичному закладі і проходять лікування. 

Попри те, що під час розслідування санепідемслужба не виявила інфекції в дитячому садку, ніхто з уповноважених осіб не дав роз'яснень, чому до лікарні потрапили одночасно вихованці саме цього виховного закладу. 

"Очевидно, що діти захворіли вдома під час свят, і зараз вже не перебувають в лікарні, а в дитсадку налагоджений детальний контроль за харчуванням та станом здоров`я усіх дітей на сьогодні", – наголосила завідувач дитсадку Галина Коваль. 

 За повідомленням начальника міського управління освіти Олега Гребенюка, хворобу сальмонельозу було виявлено лише в ДНЗ №7. 

«Це був поодинокий випадок в Луцьку і ситуація там на даний момент стабілізувалась, – запевнив Олег Гребенюк.

Однак, історія з зараженням дітей сальмонеллою поза межами дитячого садка в один і той самий період виглядає сумнівною. Попри це, уповноважені особи в один голос продовжують наполягати на тому, що діти "підхопили" сальмонельоз вдома і це звичайний збіг обставин та "прикра випадковість". 

Зазвичай подібні випадки трапляються через недостатню термічну обробку продуктів харчування, заражених паличкою сальмонелли. Через подібне порушення хтось міг би полетіти з посади. І приводом до звільнення може бути не тільки масовий спалах захворюваності, а й поодинокі прояви хвороби у кількох дітей, які навчаються в одному закладі і харчуються на одній кухні, на якій власне і було поширено збудник.

Тож питання кому було вигідне замовчування та нерозголошення захворюваності на сальмонельоз у кількох дітей - лишається відкритим.